hitchcock_okladka
Kalina Samek
04/03/2013

Alfred Hitchcock. Nieznana historia Psychozy

20 lutego 2013 r. w księgarniach ukazała się książka „Alfred Hitchcock. Nieznana historia Psychozy” Stephana Rebello. Publikacja stała się podstawą do nakręcenia filmu, który wkrótce trafi do polskich kin; w rolę Hitchcocka wcielił się wspaniały aktor, Anthony Hopkins.

Niewiele jest w historii kina filmów tak śmiałych i przełomowych jak Psychoza. Na zaledwie kilka możemy spojrzeć z naprawdę bliska, wręcz stojąc na planie, tuż za kamerą, zaraz obok jednego z prawdziwych mistrzów kina, w oczekiwaniu na pierwszy klaps. Stephen Rebello podsuwa czytelnikowi nie tylko unikalne wywiady z gwiazdami legendarnego thrillera, ale i umożliwia wgląd w prywatne zapiski samego Alfreda Hitchcocka. Pieczołowicie, krok po kroku, przedstawia pracę nad scenariuszem i odkrywa kulisy makabrycznych zbrodni Eda Geina, które zainspirowały amerykańskiego pisarza Roberta Blocha do napisania powieści będącej podstawą filmu.

Na podstawie książki zrealizowano film biograficzny ilustrujący burzliwy związek reżysera z żoną, uchwycony na tle powstającej właśnie Psychozy. Główne role powierzono Anthony’emu Hopkinsowi, Helen Mirren i Scarlett Johansson.

Ta niezwykle skrupulatna historia pomoże czytelnikowi zrozumieć wstrząsającą naturę tego filmu – „The New York Times BookReview”

Autor: Stephen Rebello

Tłumaczenie: Jarosław Rybski

Język oryginału: angielski

Wydawnictwo: SQN

Liczba stron: 336

Data wydania: 6 lutego 2013

ISBN: 978-83-63248-70-3

Cena: 39,90 zł

hitchcock_okladka
hitchcock_okladka

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.