Becoming
Ela Prochowicz
28/02/2019

Becoming Michelle Obama

13 lutego odbyła się premiera niezwykłych i wyczekiwanych wspomnień Michelle Obama „BECOMING”.

W Polsce książka ukazała się z tytułem „BECOMING. Moja historia” nakładem Wydawnictwa AGORA.

A dla Czytelniczek mamy niezwykłą niespodziankę! Możecie wygrać wyjazd na spotkanie z Michelle w Paryżu! Szczegóły znajdziecie TUTAJ!

- Pisanie Becoming było głęboko osobistym doświadczeniem – mówi Michelle Obama. Dało mi przestrzeń, by po raz pierwszy szczerze się zastanowić nad nieoczekiwaną ścieżką mojego życia. Mówię w tej książce o moich korzeniach i o tym jak mała dziewczynka z południowego Chicago odnalazła swój głos i siłę, by walczyć o prawa innych. Mam nadzieję, że moja droga zainspiruje czytelników do odszukania w sobie odwagi i stania się takimi, jakimi chcą być. Nie mogę się doczekać, by podzielić się moją historią mówi była Pierwsza Dama Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.

Michelle Obama stała się jedną z ikonicznych kobiet naszych czasów. Jako Pierwsza Dama Stanów Zjednoczonych – i pierwsza Afroamerykanka na tym stanowisku – pomogła uczynić Biały Dom bardziej otwartym niż kiedykolwiek wcześniej. Została wielką rzeczniczką kobiet, zarówno tych w USA, jak i na całym świecie, gruntownie zmieniając przyzwyczajenia rodzin w zakresie zdrowszego i bardziej aktywnego życia. Towarzyszyła mężowi, gdy prowadził Amerykę poprzez niektóre z najtrudniejszych chwil w historii kraju. A przy tym pokazała nam, jak się poruszać na parkiecie i wychowała dwie trzeźwo myślące córki, chociaż media, które nie wybaczają, cały czas patrzyły jej na ręce.

W swoich wspomnieniach, pełnych głębokich refleksji i opowiedzianych z porywającą swadą, Michelle Obama zaprasza czytelników do swojego świata. Opisuje doświadczenia, które ją ukształtowały – od dzieciństwa w południowym Chicago, przez lata pracy na kierowniczym stanowisku, kiedy musiała pogodzić macierzyństwo z karierą, aż do czasu spędzonego w najsłynniejszym domu świata. Swoje zwycięstwa i porażki, zarówno te publiczne, jak i prywatne, opisuje z niezawodną szczerością i wielkim humorem, opowiadając swoją historię tak, jak ją przeżyła – własnymi słowami i na własnych warunkach. Ciepła, mądra i odkrywcza książka „Becoming. Moja historia” to zaskakująco intymny rozrachunek życia kobiety wrażliwej i stanowczej, która konsekwentnie odmawiała spełniania oczekiwań innych i której historia zachęca, by pójść w jej ślady.

Była Pierwsza Dama rusza w trasę promującą wspomnienia w Stanach Zjednoczonych i w Europie. Pierwsze z serii ekskluzywnych spotkań zaplanowano na dzień premiery, 13 listopada o 20:00 czasu amerykańskiego w Chicago, a rozmowę z Michelle Obamą przeprowadzi Oprah Winfrey. Program trasy promocyjnej można znaleźć na stronie: www.becomingmichelleobama.com.

Oprac. i zdjęcia: na podstawie informacji Wydawnictwa Agora.

Becoming
Becoming

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 01/03/2019 22:39

    CytujSkomentuj

    Miałam przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu i powiem tak: to niesamowite i tak bardzo, ale to bardzo pozytywne, że Pani Michelle zgromadziła tyle wspaniałych kobiet – i jako Prelegentek i jako Gości, w jednym miejscu czyli w siedzibie warszawskiej Agory przy ulicy Czerskiej. Spotkanie było wzruszające i pełne cytatów czy wspomnień Michelle z życia przed, w trakcie i po Białym Domu. Polecam książkę, naprawdę warto!

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.