Kings_of_Leon_ikona
Redakcja
04/07/2013

Biografia Kings of Leon: Sex on Fire

Utwory Sex on Fire, Use Somebody czy Notion przyniosły zespołowi Kings of Leon sławę, a twarze trójki braci i ich kuzyna trafiły na plakaty na całym świecie

Kings of Leon, pochodzący ze stanu Tennessee kwartet, podbił świat muzyki na własnych warunkach. Zaprezentował śmiałą mieszankę klasycznego rocka, grunge’u i nowoczesnego brzmienia. Rezultatem okazała się muzyka, która przemówiła do publiczności składającej się zarówno z piętnasto-, jak i pięćdziesięciolatków. W swojej drodze na szczyt Kings of Leon zasłużyli na szacunek Boba Dylana, U2 i wielu innych gwiazd pierwszej wielkości. Z kolei suto zakrapiane imprezy i piękne kobiety sprawiają, że ich nazwisko stale gości w mediach.

W pierwszej pełnowymiarowej biografii Michael Heatley śledzi losy Kings of Leon od czasów, kiedy byli jeszcze lokalną grupą pełnych nadziei muzyków, aż do chwili, gdy ich single Sex on Fire, Use Somebody i Notion wspięły się na szczyty list przebojów. Niezwykłe pochodzenie i przekonania członków zespołu, a także ich styl życia, który sprawił, że trzymali się z dala od muzyki popularnej aż do 1997 roku, przyniosły fascynujące rezultaty.

Ivan Leon Followill, ojciec trójki braci, odchodzi nagle od kościoła, a później od ich matki. Pociąga to za sobą szereg wydarzeń, które skutkują zainteresowaniem się chłopców muzyką rockową. Rockandrollowy styl życia prowadzi do kolejnych kryzysów, z którymi muszą sobie radzić zarówno jako zespół, jak i osobne jednostki. Dzięki Kings of Leon: Sex on Fire wnikliwie prześledzimy perypetie chłopaków z Nashville podejmujących żmudną drogę na sam szczyt. „Kings of Leon: Sex on Fire” to napisana z rozmachem opowieść o jednej z najbardziej niezwykłych formacji rockowych naszych czasów. Zespół zagrał koncert podczas tegorocznego festiwalu Open’er.


Kings of Leon: Sex on Fire

Autor:  Michael i Drew Heatley

Tłumaczenie: Agnieszka Brodzik

Język oryginału: angielski

Wydawnictwo: SQN

Liczba stron:  288 + wkładka zdjęciowa

Data wydania: 3 lipca 2013

ISBN: 978-83-7924-017-3

Cena: 39,90

Kings_of_Leon_ikona
Kings_of_Leon_ikona

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.