King biografia_ikona
Redakcja
09/10/2014

Biografia Stephena Kinga

Stephen King, jeden z najbardziej płodnych i popularnych autorów na świecie, stał się częścią historii pop kultury. Jego bestsellerowe powieści, takie jak Carrie, To, Christine i wiele innych, pobudzają wyobraźnię milionów czytelników. Ale kim jest człowiek, który stoi za tymi opowieściami pełnymi grozy, smutku i nadprzyrodzonych zjawisk?

W tej nieautoryzowanym biografii Lisa Rogak ujawnia trudną przeszłość i codzienne lęki, które stanowią inspirację dla jednego z najbardziej wpływowych pisarzy XX wieku. Autorka, próbując zrozumieć międzynarodowy fenomen twórczości pisarza, cofa się do czasów jego dzieciństwa, koncentruje na jego rodzinie, traumatycznym zniknięciu ojca i tym, jaki miało ono wpływ  na kształtowanie się psychiki przyszłego pisarza.

Choć jego książki są mroczne i niepokojące, Stephen King zyskał uznanie krytyków i niezliczonych fanów jako głos ameryki któremu bliżej raczej do Marka Twaina niż HP Lovecrafta. Życie i czasy Stephena Kinga stanowią zapis jego historii, ukazując charakter człowieka, który stworzył jedne
z najbardziej pamiętnych i przerażających historii we współczesnej literaturze.

Rogak zbudowała przejrzysty wizerunek Kinga z chaotycznych faktów z życia autora Times Online (UK)

Lisa Rogak jest autorką ponad czterdziestu książek o bardzo zróżnicowanej tematyce. Książka Życie  i czasy Stephena Kinga w 2010 została nominowana do Nagrody Edgara w kategorii: Najlepsza praca krytyczna lub biograficzna.

King biografia_ikona
King biografia_ikona

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.