ikona1234kobieta_ludzie
Edyta Nowicka
27/06/2016

Bransoletka pełna wspomnień

Co jest najważniejsze w życiu? Rodzinne wspomnienia! Lolly przychodzą one na myśl zawsze wtedy, gdy spogląda na swoją bransoletkę. Każdą z zawieszek tej bransoletki otrzymała ona od swojej matki jako prezent urodzinowy. Teraz wpłyną one na losy całej jej rodziny

Lolly, odkąd pamięta, zawsze dostawała od swojej mamy zawieszki do bransoletki. Każde jej urodziny oznaczały kolejną z nich. Poza prezentem, mama zawsze dodawała, że nie ma nic ważniejszego niż rodzinne wspomnienia. Ta bransoletka sprawia też, że Lolly ma swoją matkę ciągle w pamięci, nawet teraz gdy ma już 70 lat i wie, że musi się śpieszyć, jeśli chce odnowić i zacieśnić więzy z własną córką oraz wnuczką. Te, mają natomiast coraz mniej czasu dla Lolly i jej rodzinnych wspomnień.

Arden, choć jest nieco zaskoczona niespodziewanym telefonem w sprawie matki to odwiedza ją razem z Lauren, a więc wnuczką Lolly. Odwiedziny są jednak znacznie dłuższe niż sobie to zaplanowały. W trakcie ich trwania Lolly ma natomiast szansę na wyjawienie swojej córce i wnuczce historii, które kryją się za każdą z zawieszek przy bransoletce. Te opowieści sprawiają, że trzy kobiety zaczynają się na nowo do siebie zbliżać oraz odnajdują radość, miłość i nadzieję.

Autorem tej niezwykłej historii jest Viola Shipman, a więc Wade Rouse, który tylko przybiera taki pseudonimem. Rouse to znany humorysta i autor czterech już książek o charakterze pamiętników. Jedną z nich stanowi opisywana wcześniej „Bransoletka pełna wspomnień”. Autor przybrał wspomniany pseudonim, chcąc upamiętnić swoją babkę – jej bransoletka z zawieszkami i opowiadane przez nią rodzinne historie stanowiły inspirację do napisania tej debiutanckiej powieści, w której składa hołd mądrości wszystkich starszych ludzi.

„Bransoletka pełna wspomnień” została przetłumaczona już na dziewięć języków. Autor obecnie pracuje nad drugą „powieścią wspomnieniową”, która zostanie opublikowana w 2017 roku.

Źródło: Prószyński i S-ka

ikona1234kobieta_ludzie
ikona1234kobieta_ludzie

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.