ikona1234kobieta24
Edyta Nowicka
19/07/2016

Dylematy hrabiny

Kto powiedział, że historia o życiu arystokratów musi być sztampowa i nudna? Ta z pewnością taka nie jest! Zawiera za to dużo ironii, humoru i…dylematów, które stoją przed główną bohaterką

Życie hrabiny nie jest proste. Musi się ona stosować do określonych reguł, a do tego znaleźć męża, który będzie wpasowywał się we wspomniane założenia. Znalezienie szlachetnie urodzonego mężczyzny, który odpowiadałby wszystkim założeniom rodziny to jak znaleźć igłę w stogu siana. Dlatego hrabina Christine von Brühl musi zdecydować czy ważniejsza będzie prawdziwa miłość czy też zasady panujące wśród arystokracji.

Hrabina Christine von Brühl pochodzi z rodu hrabiego Henryka von Brühla (pierwszego ministra i ulubieńca króla Polski Augusta III Sasa), któremu Drezno zawdzięcza wspaniałe tarasy nazwane jego imieniem. Jako córka dyplomaty wzrastała i wychowywała się w Akrze, Brukseli, Londynie, Bonn… I właściwie wcale nie chciała wychodzić za mąż. W końcu katolicka arystokratka powinna poślubić szlachetnie urodzonego mężczyznę tej samej konfesji – tak nakazuje tradycja.

„Jak przestałam być arystokratką” to opowieść o barierach stanowych na przełomie XX i XXI wieku i o tym, jak się je pokonuje. Z pewnością nie brakuje w niej humoru, ironii i satyrycznego zacięcia. Czy jednak możliwa jest miłość między arystokratką z Niemiec zachodnich i artystą z Niemiec wschodnich? Czy ludzi, których różni pochodzenie oraz tradycje rodzinne i kulturowe może coś połączyć?

Źródło: Grupa Wydawnicza Literatura Inspiruje

ikona1234kobieta24
ikona1234kobieta24

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.