ikona1234kobieta_papierosy
Ela Makos
14/10/2016

Kiedy kobieta opuszcza dom

Całe jej życie kręciło się wokół domu. Dom był najważniejszy, a ona wiedziała, że nie może jego mieszkańców pozostawić bez opieki ani na moment. Czy jest jakiekolwiek życie poza poświęceniem się obowiązkom domowym i jak je odnaleźć?

„Zostaw mnie” to książka, w której każdy może odnaleźć coś dla siebie, szczególnie gdy choć raz chciał wsiąść do byle jakiego pociągu, odciąć się od wszystkich obowiązków i już więcej nie wracać. Każdy może zatem być jak Maribeth Klein

Maribeth Klein to wiecznie zabiegana pracująca matka. Wszystko co wiąże się z domem,  z mężem i z dziećmi spoczywa na jej barkach – nawet w czasie rekonwalescencji po zawale zwolniona jest jedynie od obowiązków zawodowych. W tym czasie Maribeth nabiera przekonania, że nie jest w stanie sprostać wymaganiom wszystkich wokół, decyduje się więc na krok zupełnie nie do pomyślenia.

Z dnia na dzień pakuje swoje rzeczy i wyjeżdża. Nowe miejsce pozwala jej spojrzeć na życie z dystansu. Dzięki temu udaje jej się zupełnie inaczej ocenić oczekiwania swoich bliskich, a także swoje życie zawodowe. Dzięki wsparciu nowych przyjaciół udaje jej się również odkryć w sobie tajemnice, które dotychczas skrywała nie tylko przed rodziną, ale nawet przed samą sobą.

W tej książce świetnie opisane są nie tylko lęki Maribeth Klein, ale i obawy każdego z nas. Autorka powieści, Gayle Forman, przedstawia nam fascynujących bohaterów – mężów, żony, przyjaciół i kochanków – którym zdarza się popełnić błąd i się potknąć, ale którzy stają się dzięki temu lepszymi ludźmi i uczą się przebaczać. Tym samym dowodzi, że jest wnikliwą obserwatorką ludzkiej natury. Jej książka to wciągająca analiza współczesnego macierzyństwa wraz ze wszystkimi jego niejednoznacznościami, a także próba odpowiedzi na pytanie: co się dzieje, gdy dojrzała kobieta porzuca dom?

Premiera książki odbędzie się już w listopadzie.

Źródło: Prószyński Media

ikona1234kobieta_papierosy
ikona1234kobieta_papierosy

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.