sekrety_3d
Redakcja
15/06/2012

Miguel Ángel Díaz: „Sekrety La Roja”

Nakładem wydawnictwa SQN, do księgarń trafiła wyjątkowa książka o reprezentacji Hiszpanii. W „Sekretach La Roja,” Miguel Ángel Díaz odkrywa tajemnice drużyny, która jest obecnym mistrzem świata i Europy w piłce nożnej

To kolejna pozycja, przygotowana z myślą o kibicach, którzy przy okazji Mistrzostw Europy chcieliby lepiej poznać drużyny oraz zawodników, grających na polskich stadionach. W pierwszym kwartale tego roku pojawiły się autobiografie Wayne’a Rooney’a, Zlatana Ibrahimovica oraz biografia Cristiano Ronaldo. 9 maja, czyli w tym samym dniu, będzie miała premierę biografia Robina Van Persie z Holandii. Polskie wydanie „Sekretów La Roja” jest światową premierą pełnej wersji książki. Specjalnie dla polskich czytelników autor dopisał dodatkowe rozdziały, a David Villa, zawodnik FCBarcelona i czołowy strzelec reprezentacji Hiszpanii, napisał nowy epilog.

La Roja pokazuje w książce swoją osobistą i nieznaną twarz. Sekrety, wspomnienia, anegdoty i odczucia drużyny, która jest paczką przyjaciół. Reprezentacja zaprasza nas do swojej szatni, aby wysłuchać pamiętnych odpraw Luisa Aragonésa i planów Vicente Del Bosque na podbój RPA i Polski.

Możemy wejść́ do pokojów piłkarzy, aby pośmiać́ się z ich sprzeczek podczas gry w karty, z najzabawniejszych pseudonimów i wyników zakładów. Odkryć muzykę, jaka towarzyszyła im w najpiękniejszych momentach, dowcipy, jakie robią̨ sobie na boisku  i to, w jaki sposób przezwyciężyli trudności, by rozkochać́ w sobie cały świat futbolu. Od środka, szczerze i z wielką chęcią̨, by dzielić́ dumę̨ wynikającą̨ z przynależności do tej drużyny.

„Sekrety La Roja” to unikalne przedsięwzięcie Wydawnictwa SQN i dwóch odwiecznych rywali – nie tylko na boisku. Czym Fan Club Barça Polska jest dla kibiców Blaugrany, tym Águila Blanca jest dla fanów Los Blancos. Tak jak piłkarze potrafią zapomnieć o klubowych waśniach dla wspólnego dobra hiszpańskiej piłki, tak kibice i przedstawiciele polskich fan clubów potrafią połączyć siły, kiedy gra toczy się o wyższy, mistrzowski cel.

O autorze:

Miguel Ángel Díaz (Madryt, 1974), dziennikarz sportowy, absolwent Uniwersytetu Complutense w Madrycie. Zaczynał w Radio Las Águilas, w 1996 roku trafił do redakcji sportowej stacji radiowej Onda Cero, współpracował też z programem Carrusel Deportivo Madrid w Cadena SER. W 1998 roku przeszedł do dziennika Marca, a trzy lata później do Radio Marca, gdzie zajmował się Realem Madryt, a od 2003 roku także reprezentacją Hiszpanii. Był specjalnym wysłannikiem na mistrzostwa Europy w Portugalii 2004 oraz w Austrii i Szwajcarii 2008, na mundial w Niemczech 2006 i w RPA 2010, a także na Puchar Konfederacji 2009. Po triumfie La Roja w RPA przeszedł do stacji radiowej Cadena COPE.

Wydawca w Polsce:

Sine qua non – Wydawnictwo Sine Qua Non powstało w połowie 2010 roku. Ideą, która przyświecała założycielom jest publikowanie książek “z pasją”. Dla jednych pasją jest piłka nożna, dla innych film, trzeci interesuje się sztuką współczesną a jeszcze kolejny po prostu literaturą. Jednak każdy z nich ma możliwość dzielić się swoją pasją właśnie poprzez książkę.  W oparciu o te założenia działa Sine Qua Non. Wśród pozycji, które ukazały się nakładem wydawnictwa można znaleźć książki o piłce nożnej, sztuce współczesnej, serialowe oraz inne, które są realizacją pasji. Strona www: www.wsqn.pl

sekrety_3d
sekrety_3d

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.