ikona1234ludzie1_seks
Edyta Nowicka
10/02/2017

Miłość, która wykracza poza granice

Pomiędzy tymi dwoma światami istnieje ogromna granica. Taka, której nikt nie powinien przekraczać. W miłości trudno jednak mówić o jakichkolwiek ograniczeniach. Nic zatem dziwnego, że pewnego dnia ogrodniczka zakochuje się w bogatym synu Bradfordów

Jacy są „Królowie bourbona”? J.R. Ward postanowiła dokładnie opowiedzieć o losach rodziny Bradfordów, która została nazwana właśnie w ten sposób. Dzięki wielkiemu majątkowi od lat cieszą się prestiżem i prowadzą uprzywilejowany styl życia w rozległej posiadłości Easterly, gdzie panuje staranny podział klasowy.

Na piętrze domu jest miejsce dla członków dynastii, którzy, przynajmniej z pozoru, pławią się w szczęściu i przyjemnościach. Na parterze przygotowano natomiast miejsce dla personelu. Ci ludzie dzielnie pracują na utrzymanie fasadowego raju Bradfordów. Te dwa światy istnieją obok siebie, ale nie dają się ze sobą pogodzić.

Lizzie King, naczelna ogrodniczka, przekroczyła tę granicę, o mało nie niszcząc tym sobie życia. Wbrew zdrowemu rozsądkowi zakochała się w Tulanie, synu marnotrawnym  Bradfordów. Ich gorzkie rozstanie stanowiło dla niej dowód, że słusznie się tego związku obawiała. Teraz, po dwóch latach przebywania z dala od Easterly, Tulane znów przybywa do domu, a wraz z nim wraca cała przeszłość.

W obliczu tej sytuacji nikt nie pozostaje obojętny – ani jego piękna, ale i bezwzględna żona, ani starszy brat. Obojętny nie jest również patriarcha rządzący w tym domu silną ręką – człowiek bez zasad moralnych, skrupułów, ale za to skrywający wiele tajemnic. W miarę jak w rodzinie narastają konflikty, cała posiadłość wraz z mieszkańcami wpada w wir przemian. Żeby je przetrwać, trzeba mieć głowę na karku.

J.R. Ward jest autorką ponad dwudziestu powieści, w tym kolejnych części serii o Bractwie Czarnego Sztyletu, świętującej triumfy na liście bestsellerów „New YorTimesa”. Na całym świecie ukazało się już ponad piętnaście milionów egzemplarzy jej książek, które wydano w dwudziestu pięciu krajach. J.R. Ward mieszka na Południu USA wraz z rodziną.

Źródło: Wydawnictwo Marginesy

ikona1234ludzie1_seks
ikona1234ludzie1_seks

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.