ikona1234ksiazka2
Edyta Nowicka
28/10/2016

Miłość, tajemnica i egzotyczne miejsca

Ci którzy oglądali lub czytali historię „Kobiety z Piątej Dzielnicy” z pewnością zainteresują się również powieścią „Błękitna godzina”, której autorem jest Douglas Kennedy. Czytelnik jest w stanie dzięki niemu zwiedzić wiele egzotycznych miejsc, zanurzyć się w miłosne wątki oraz rozpocząć niemalże prawdziwą karierę detektywa

Każda książka tego autora to podróż, dzięki której podążając za wieloma wątkami sami zaczynamy szukać rozwiązania poszczególnych zagadek. Tym razem w przyprawiającej o zawrót głowy egzotyce Maroka Paul jest wszystkim tym, o czym Robin marzy, mężczyzną namiętnym, utalentowanym i mądrym. Jest przekonana, że to właśnie tu w końcu zajdzie w ciążę.

Wszystko zmienia się jednak po nagłym zniknięciu męża. Staje się ona wtedy główną podejrzaną w policyjnym śledztwie. Kiedy prawda stopniowo wychodzi na jaw, w coraz bardziej przerażającej spirali przerażenia, z której nie ma ucieczki, Robin przemierza Maroko od Casablanki po budzącą grozę Saharę.

Kennedy pokazuje jak powinien wyglądać prawdziwy majstersztyk w przypadku budowania napięcia. Potwierdza to w każdej kolejnej powieści. Zostały już one przełożone na ponad dwadzieścia języków, w tym brawurowo zekranizowanej przez Pawła Pawlikowskiego „Kobiety z Piątej Dzielnicy” (w rolach głównych wystąpili Ethan Hawk i Kristin Scott Thomas) oraz trzech cenionych książek podróżniczych.

Źródło: Świat Książki

ikona1234ksiazka2
ikona1234ksiazka2

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.