ikona1234ksiazka2
Ela Makos
16/12/2016

Mroczny powrót do przeszłości

Czasami nie da się uciec od przeszłości, nawet gdy bardzo się tego chce. Do takich wniosków można dojść po poznaniu Nory, która powraca do swojej rodzinnej miejscowości, a tym samym powraca do przeszłości

Nora to bohaterka książki „W ciemnym, mrocznym lesie” napisanej przez Ruth Ware. Kim jest ta postać? Poznajemy ją jako autorkę kryminałów, która mieszka w Londynie. Niespodziewanie otrzymuje ona jednak zaproszenie na wieczór panieński swojej koleżanki, z którą właściwie nie kontaktowała się od dobrych dziesięciu lat. Choć nie jest przekonana do tego, aby tam jechać to w końcu decyduje się na spędzenie weekendu na wsi.

Tam wpada natomiast w szpony przeszłości, przed którą próbowała uciec przez ostatnią dekadę. Uwięziona na odludziu, w złowieszczym szklanym domu, osaczonym przez upiorną widownię mrocznego lasu, trafia w sam środek śmiertelnie niebezpiecznej intrygi. Wstrząsające wydarzenia sprawią, że będzie musiała stawić czoło nie tylko mordercy, ale i własnej przeszłości.

„W ciemnym, mrocznym lesie” to elektryzujący, trzymający w napięciu thriller psychologiczny, przez krytyków wymieniany jednym tchem z takimi bestsellerami, jak „Zaginiona dziewczyna” Gillian Flynn czy „Dziewczyna z pociągu” Pauli Hawkins.

Autorką tej wciągającej publikacji jest Ruth Ware, która dorastała w Sussex, na południowym wybrzeżu Anglii. Po ukończeniu studiów na uniwersytecie w Manchesterze przeprowadziła się do Paryża, po czym osiadła na stałe w północnej części Londynu, gdzie mieszka z mężem i dwójką dzieci. Pracowała jako kelnerka, księgarka, nauczycielka języka angielskiego oraz rzeczniczka prasowa. Po tych wszystkich przygodach przyszedł czas na książki. Zadebiutowała ona właśnie dzięki publikacji „W ciemnym, mrocznym lesie”

Źrodło: Prószyński Media

ikona1234ksiazka2
ikona1234ksiazka2

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.