ikona1234dziecko_kobieta2
Ela Makos
08/08/2016

Niebezpieczne pragnienie bycia matką

„Zimne ognie” to nie jest kolejna lekka opowieść o poszukiwaniu miłości i odnajdowaniu szczęścia w macierzyństwie. W tym wypadku pragnienie posiadania potomstwa zostanie przytłoczone przez falę niebezpieczeństw

Kate Powell wiele już osiągnęła. Jest silna, niezależna i ma na swoim koncie całkiem sporo sukcesów, przede wszystkim tych zawodowych. W życiu prywatnym zaczyna jej jednak czegoś brakować. Uświadamia sobie, że właśnie nadszedł ostatni moment na to, aby urodzić dziecko. Kate ma za sobą nieudany związek i strach przed zaufaniem nowej osobie. Wpada więc na pomysł, by znaleźć idealnego dawcę spermy.

W tym celu decyduje się zamieścić prywatne ogłoszenie. Wśród zgłoszeń znajduje się Alex Turner. Jest przystojny, nieco wstydliwy i bardzo inteligentny. Czegóż chcieć więcej? Pierwsze wrażenie okazuje się jednak niebezpiecznie mylące.

Autor książki, Simon Beckett, jest autorem czterech międzynarodowych bestsellerów – kryminałów z udziałem kryminologa-antropologa, doktora Davida Huntera: „Chemia śmierci”, „Zapisane w kościach”, „Szepty zmarłych” i „Wołanie grobu” – i czterech autonomicznych thrillerów psychologicznych, z których ostatnio wydane zostały „Rany kamieni”. Teraz przyszedł czas na jego kolejną książkę. Na jego fanów czekają już bowiem „Zimne ognie”.

Niektóre chwile wrzynają się w pamięć na zawsze.
Jest ciemno. Światło wpada przez okno na drugim końcu podestu i starcza go akurat, żeby się nie potknąć. Oddech przychodzi z trudem. Od schodów dobiegają ciężkie kroki. Kobieta stoi pod ostatnimi drzwiami na piętrze. Nie ma już dokąd biec, myśli tylko o tym, żeby się ukryć.

Simon Beckett, Zimne ognie (fragment)

Źródło: Czarna Owca

ikona1234dziecko_kobieta2
ikona1234dziecko_kobieta2

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.