ikona1234kobieta10
Edyta Nowicka
21/11/2016

O kobietach, które chcą zmieniać świat

Kończąc szkołę i zaczynając dorosłe życie chcemy zmieniać świat. Całkiem inaczej jest, gdy mamy 50 czy 60 lat. Pokolenie, które miało przeobrażać wszystko nagle uświadamia sobie, jak szybko płyną dni. Claudia, Sal, Ella i Laura właśnie w tym czasie uświadomiły sobie, że ich życie dalekie jest od oczekiwań

Autorką książki „Najlepsze chwile w życiu” jest Maeve Haran, która wprowadza czytelnika w świat pełen przyjaźni, ale i niespełnionych marzeń. Trudno odnieść inne wrażenie, gdy patrzy się na główne bohaterki. Claudia, Sal, Ella i Laura, a więc najlepsze przyjaciółki co miesiąc spotykają się na drinka, aby świętować upływające lata swojej niezwykłej znajomości. Znają siebie i swoje życie od podszewki. Ambicje, kariery, mężów, kochanków, dzieci, nadzieje, lęki, podjęte decyzje i te niepodjęte. Choć czerpią siłę ze swojej przyjaźni, zdają sobie sprawę, że ich życie dalekie jest od własnych oczekiwań – pokoleniu, które chciało zmienić świat, nie jest łatwo przyjąć fakt, że się starzeje.

Każda z nich jest inna. Claudia jest przewrażliwiona na punkcie wsi, na której za żadne skarby nie chciałaby mieszkać. Jej miejscem na Ziemi jest z pewnością miasto. Ella ma natomiast ochotę na to, aby coś zmienić w swoim życiu. Los bywa jednak przewrotny i wcale nie zamierza dać jej szansy na radykalne zmiany. Laura uległa najstarszemu banałowi z książek. Ale to nie znaczy, że jest łatwiejszy do zaakceptowania.

„Najlepsze chwile w życiu” to inspirująca, zabawna, prowokacyjna i prawdziwa powieść o kobietach i dla kobiet. Porusza kwestie związane z tym, co świat daje kobietom, kiedy już dzieci wyfruwają z gniazda i daje zarówno poruszające, jak i radośnie pocieszające odpowiedzi czterem przyjaciółkom świętującym upływający czas.

Źródło: Wydawnictwo MARGINESY

ikona1234kobieta10
ikona1234kobieta10

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.