ikona1234kobieta_dziecko
Edyta Nowicka
22/12/2016

Pomiędzy prawdą a kłamstwem

Diane Chamberlain w swojej kolejnej powieści zatytułowanej „Jak gdybyś tańczyła” skupia się na rodzinie, relacjach, w które wchodzą jej członkowie i zwraca uwagę na to, jak kruche mogą one być. W książce nie brakuje również wątków związanych z tajemnicami rodzinnymi

Czy wydarzenia z przeszłości mogą wpłynąć negatywnie na przyszłość? Czy rodzina może nas skrzywdzić? Jak pogodzić się z prawdą i czy kłamstwo bywa lepszą opcją? Autorka próbuje się mierzyć z tymi pytaniami, ale i podsuwa wiele innych zagadek, na których skupia się czytelnik.

Molly ma ciekawe życie, dobrą pracę i kochającego męża. Ma jednak coś jeszcze – pilnie strzeżoną tajemnicę z przeszłości. Ich rodzina wkrótce się powiększy – pojawi się w niej adoptowane dziecko, tymczasem Molly walczy z niepewnością i lękiem. Czy pokocha maleństwo, którego nie urodziła? Czy będzie dobrą matką? Uświadamia sobie, że prawdziwa rodzina powinna być zbudowana na prawdzie.

Dwadzieścia lat wcześniej w tragicznych okolicznościach straciła ukochanego ojca. Nigdy nie wybaczyła bliskim kłamstw, jakimi ją karmili. Odeszła z domu i przed światem udawała sierotę. Czas jednak zmierzyć się z prawdą i powiedzieć mężowi,że świat, który przed nim wykreowała nie jest prawdziwy. Jej matka wcale nie umarła na raka, a jej krewni wciąż mieszkają w Morrison Ridge, małej miejscowości w Karolinie Północnej.

To jednak nie koniec tajemnic. Molly ma właściwie dwie matki – adopcyjną i biologiczną. Żadna z nich nigdy o niej nie zapomniała. Ta historia i sekrety skrywane od lat sprawiają, że Molly boi się prawdy. Zdaje sobie sprawę, iż może ona zrujnować jej plany dotyczące przyszłości i adopcji. Co więcej, może także zniszczyć jej związek. Skoro pragnie być dobrą mamą, musi jednak znaleźć sposób, by pogodzić się ze swoją przeszłością i uwierzyć w przyszłość.

Diane Chamberlain, nagradzana autorka powieści obyczajowych, w swojej kolejnej książce odkrywa przed czytelnikiem najgłębsze zakamarki ludzkiego serca, przypomina o tym, jak złożonym i kruchym tworem jest rodzina i jak bardzo zawikłane i niszczące może być kłamstwo.

Źródło: Prószyński Media

ikona1234kobieta_dziecko
ikona1234kobieta_dziecko

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.