kobieta26_ikona123_2014
Ela Makos
28/09/2016

Porady od NIEperfekcyjnej Pani Domu

Magdalena Kostyszyn to jedna z najbardziej znanych pań domu w Polsce. Choć trzeba przyznać, że czytelnicy lepiej znają ją jako „Ch…ową Panią Domu”. Tak zatytułowana jest również książka, w której dzieli się ona z czytelnikami swoimi niebanalnymi poradami

Ma pół miliona fanów na Facebooku i odpowiedź na wszystko, co też może nurtować kobiety. Magdalena Kostyszyn to głos pokolenia dzisiejszych 30-latek. To właśnie ona pokazała setkom tysięcy kobiet, że nie muszą być „żonami ze Stepford”. Za swoje poczynania została również nagradzana. W 2016 roku przyznano jej tytuł Superbohaterki Czytelniczek „Wysokich Obcasów”.

Na czym polega jej fenomen? Przede wszystkim łamie stereotypy i pokazuje paniom, że istnieje jeszcze druga strona idealnej pani domu czy równie idealnej matki oraz kochanki. Walczy ze utartymi przekonaniami i ustanawia nowy wzór kobiety. Daje tym samym paniom swobodę i wolność. Jej książka to manifest bycia sobą. Poza tym prowadzi również blog, który pozwala jej na bieżąco zdawać relację z placu boju.

„Ch…owa Pani Domu” to pierwszy antyporadnik, który nie przyda się tym paniom, które uparcie chcą dążyć do ideału. Można w niej bowiem znaleźć informacje na temat tego, jak nie gotować i nie prowadzić gospodarstwa domowego, jak nie celebrować Dnia Ręcznika, jak nie zostać Miss Świata oraz wiele innych, dzięki którym kobiety będą mogły sobie uświadomić, że nie chodzi w życiu o to, aby wpisywać się w pewne ramy i oczekiwania innych, a żyć swoim życiem oraz mieć własne cele.

Książka – jak pisze autorka – powstała z tęsknoty za normalnością, z potrzeby stawienia czoła problemom współczesnych kobiet. Gdy na próżno dążymy do osiągnięcia doskonałości, zejście na ziemię wydaje się najprzyjemniejszym uczuciem na świecie. Tym bardziej, że lektura ułatwia spojrzenie na świat z humorem, ironią oraz zdrowym dystansem do siebie i innych.

Źródło: Wydawnictwo Znak

kobieta26_ikona123_2014
kobieta26_ikona123_2014

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 08/10/2019 20:56

    CytujSkomentuj

    Bardzo lubię :) )) do perfekcyjnej pani domu mi raczej daleko ;) a Pani Magdalena nosi w sobie dawkę takiego poczucia humoru, które bardzo lubię. No i cóż, czasem dobrze się jest pośmiać z własnych słabości ;) a nooo trochę ich jest.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.