ikona1234facet_dziecko
Ela Makos
06/07/2016

Powrót przeszłości staje się przekleństwem

Po wydaniu „Kwiatów na poddaszu” Virginia C. Andrews postanowiła iść za ciosem i napisać kolejną część trylogii opowiadającej o losach rodziny Dollangangerów. Tym razem splot wydarzeń, w które uwikłani są bohaterowie jest jeszcze bardziej zaskakujący

Choć początkowo może się wydawać, że akcja książki „Tajemniczy brat” nie jest związana z poprzednimi częściami, w których m.in. młoda Kristin poznaje pamiętnik Christophera Dollangangera, a więc najstarszego z czwórki dzieci, uwięzionych niegdyś na poddaszu, to tak naprawdę można znaleźć w niej części wspólne z wdanymi już wcześniej tomami.

Willie na swoje dziewiąte urodziny otrzymał rower. Nie mógł się doczekać, kiedy po raz pierwszy sam wyjedzie nim poza bramę domu. Spełnienie tego małego dziecięcego marzenia odbiło się jednak rykoszetem na całej rodzinie. Willie zostaje potrącony przez pijanego kierowcę ciężarówki i umiera. Dziadek chłopca nie może przyjąć kolejnej takiej straty. Kolejnej, ponieważ wcześniej pochował już córkę i zięcia, a potem żonę.

W tym samym czasie do szpitala trafia tajemniczy chłopiec, schorowany i nieszczęśliwy. Zrozpaczony dziadek postanawia zająć się nim i wziąć go pod swój dach, aby zastąpił mu utracone dziecko. Napotyka jednak na opór wnuczki. Nastoletnia Clara Sue traktuje chłopca jak intruza i najchętniej pozbyłaby się „tajemniczego brata”. Usiłuje dojść, kim jest, aby szybciej zwrócić go prawdziwej rodzinie. Mroczna przeszłość wkrótce odsłoni swoją ostatnią tajemnicę, a przeszłość powróci, choć to wcale nie jest dobra wiadomość.

Autorka tej historii stworzyła już kilkanaście bestsellerowych serii, które osiągnęły łączny nakład ponad 106 milionów egzemplarzy i zostały przetłumaczone na dwadzieścia dwa języki. Fenomen jej popularności trwa nieprzerwanie od czasów wydania „Kwiatów na poddaszu” i wygląda na to, że zostanie on utrzymany.

Źródło: Prószyński i S-ka

ikona1234facet_dziecko
ikona1234facet_dziecko

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.