ikona1234praca6
Edyta Nowicka
27/02/2017

„Prosty gest”, który zmienia wszystko

Jak wiele może zmienić jeden list? Bohaterowie książki „Prosty gest” mogą się o tym przekonać na własnej skórze. Wszystko zaczyna się jednak od smutnej dla mieszkańców małego miasteczka wiadomości – lokalna poczta ma zostać zamknięta

Wraz z nadejściem zimy do miasteczka Porvenir docierają złe wieści – w związku z drastycznym spadkiem listów miejscowa poczta musi zostać zamknięta. Cały pracujący tam personel będzie natomiast przeniesiony w zupełnie inne miejsce. Wszystko wskazuje na to, że SMS-y i maile zwyciężyły z tradycyjną korespondencją.

We wspomnianej miejscowości pracuje również Sara. Jest jedyną zatrudnioną tam listonoszką. Mieszka tam od urodzenia, wychowuje trzech synów, a w wolnych chwilach dużo rozmawia ze swoją osiemdziesięcioletnią sąsiadką Rosą. Ta starsza już kobieta zrobiłaby wszystko, aby oszczędzić cierpień Sarze i jej dzieciom. Ale cóż może uczynić wątła staruszka, aby dotychczasowe życie najukochańszych istot nie legło w gruzach? Może napisać list. Ale nie byle jaki − tylko list, który przechowuje w swoim sercu od sześćdziesięciu lat. Ten prosty gest będzie kamykiem wyzwalającym lawinę zdarzeń, które nieoczekiwanie zmienią życie wielu osób.

Staruszka ma plan, który daje nadzieję na nowe życie dla mieszkańców małego miasteczka. „Prosty gest”, książka napisana przez Ángeles Doñate, to opowieść o marzeniach, tęsknocie, upływie czasu, przebaczeniu, o potędze słów i o drobnych gestach, dzięki którym możemy poznać smak szczęścia.

Dlaczego Ángeles Doñate zdecydowała się napisać książkę, w której główną rolę odgrywają listy? Stanowią one bowiem ważny element jej życia. Autorka wciąż przechowuje bożonarodzeniowe kartki otrzymane od szkolnych koleżanek, listy miłosne, w których czas zatarł już imię nadawcy, oraz wszelką korespondencję wysłaną z najodleglejszych zakątków globu. W najważniejszych momentach jej życia listy odegrały fundamentalną rolę: podczas studiów daleko od rodzinnego domu czy w trakcie choroby jej ojca. Z tej miłości do odręcznego pisma i głębokiego przekonania o drzemiącej w nim dobroczynnej mocy rodzi się ta historia.

Źródło: Prószyński Media

ikona1234praca6
ikona1234praca6

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.