ikona1234kobieta_dziecko3
Edyta Nowicka
23/02/2017

Ratując siebie i swoje dziecko

W tej historii ofiarą może być ktoś zupełnie inny niż nam się wydaje. Wszystko wyjaśnia się, gdy zaczynamy wchodzić głębiej w opowieść zatytułowaną „Metoda”

Szesnastoletnia dziewczyna w ciąży zostaje uprowadzona; porywacz łapie ją na ulicy, wciąga do furgonetki, krępuje, zawiązuje jej oczy i wywozi w nieznanym kierunku. Nastolatka wydaje się być przerażona, osamotniona i bezbronna. Z czasem jednak możemy się przekonać, że być może wcale taka nie jest.

Od momentu porwania i uwięzienia w tajemniczym budynku na odludziu postanawia za wszelką cenę uratować swoje nienarodzone dziecko i zemścić się na bandycie, który jej pilnuje, oraz na jego wspólnikach. Kolekcjonuje „atuty”, które mają jej pomóc w realizacji tego zamiaru: koc, uchwyt wiadra, temperówkę, stare radio…

Dziewczyna opracowuje wszystko w najdrobniejszych szczegółach. Chce uciec i się zemścić. W tym celu wykonuje skomplikowane obliczenia, ćwiczy, czeka na odpowiedni moment i zamierza zaatakować prześladowców.

Bohaterka książki „Metoda” napisanej przez Shannon Kirk jest niezwykle metodyczna, precyzyjna, opanowana i skrupulatna. W końcu staje się niemal równorzędnym przeciwnikiem porywaczy, którzy grożą jej śmiercią. Poznając jednak „Metodę”, zaczynamy się zastanawiać, kto tu jest ofiarą, a kto napastnikiem.

Autorka powieści na co dzień jest praktykującym prawnikiem. Mieszka w Massachusetts w Cape Ann z mężem i synem. Jest trzykrotną finalistką William Faulkner William Wisdom Writing Competition i członkiem International Thriller Writers i Mystery Writers of America.

Źródło: Prószyński Media

ikona1234kobieta_dziecko3
ikona1234kobieta_dziecko3

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.