ikona1234kobieta14
Edyta Nowicka
24/02/2017

Rozpocząć życie od nowa

Po śmierci bliskiej osoby trudno jest się nam odnaleźć na nowo. Będąc samemu trudno jest również sprostać wymaganiom otaczającego świata. Rozpoczęcie nowego życia, u boku kolejnego mężczyzny nie zawsze jest natomiast rozumiane przez innych. W takiej sytuacji jest też Nina, bohaterka książki „Matka swojej córki”

Nina po śmierci męża zostaje sama. Dzieci usamodzielniły się, a świat zdaje się o niej zapomniał. W obronie przed samotnością wychodzi ponownie za mąż za Lucjana, mężczyznę z bagażem doświadczeń i przyzwyczajeń. Chce być tak kochana jak bohaterki filmów, nie odmawia sobie prawa do bycia kobietą. Maluje na czerwono usta, jest świadoma swego ciała, ma tęsknoty, z których nie umie, a może nie chce się wyzwolić. Czy małżeństwo jest w stanie uszczęśliwić Ninę, która marzy o wielkiej miłości?

Nina nie jest tutaj jedyną bohaterką. Poznajemy również jej córkę Joannę, która niezbyt przychylnie patrzy na to, co robi jej matka. Nie dostrzega, że bagaż doświadczeń matki jest przepełniony. Nic zatem dziwnego, że wszystko zakończyło się właśnie w ten sposób…

„Matka swojej córki” autorstwa Iwony Żytkowiak to historia o nadziei, zrozumieniu i wybaczeniu. Opowieść o dwóch kobietach – matce i córce, które nie potrafią żyć obok siebie, ale i nie potrafią żyć bez siebie.

Autorka Iwona Żytkowiak jest absolwentką polonistyki i studiów filozoficzno-etycznych na Uniwersytecie Szczecińskim oraz studiów podyplomowych w Instytucie Badań Literackich PAN. Członek Związku Literatów Polskich. Od urodzenia mieszka i pracuje w Barlinku. Czas dzieli w miarę równo pomiędzy rodzinę, pracę i pasję (kolejność nie jest przypadkowa). Matka czterech synów. W wolnych chwilach uwielbia długie spacery po Bieszczadach i grę na pianinie z najmłodszym synem. Autorka powieści „Tonia” (2011 i 2016), „Spotkania przy lustrze” (2012), „Kobiety z sąsiedztwa” (2013), „Tam, gdzie twój dom” (2014), „Dokąd teraz?” (2015) i „Świat Ruty” (2016) oraz tomu wierszy „Żywot jętki” (2016).

Źródło: Prószyński Media

ikona1234kobieta14
ikona1234kobieta14

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.