ikona1234ludzie_dziecko-kopia
Ela Makos
17/03/2017

Skarpetki, które zmieniają świat

Czy skarpetki mogą zmieniać świat? Justyna Bednarek w swojej książce „Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)” pokazuje, że to właściwie ich specjalność. Autorka zaznacza też, że skarpetki, podobnie jak ludzie, mają one swoje cele i pragnienia. Jak potoczą się ich losy?

Postacie stworzone przez Justynę Bednarek pragną odmiany i przygód. Jak pokazuje autorka, dzięki swej ciekawości świata zmieniają na lepsze nie tylko swoje życie, ale i los wielu osób czy zwierząt. Pisarka uczy, że powinien to być cel każdego z nas – nieważne, czy jesteśmy człowiekiem, czy skarpetką.

Przy okazji kolejnej części książki o przygodach skarpetek najmłodsi mogą poznać m.in. losy malinowej skarpetki, która poleciała w kosmos, niebieskiej, która została muzą znanej pisarki oraz czarnej – superbohaterki. – Niewyczerpanym źródłem pomysłów był mój mąż Michał. Co chwilę podsuwał mi jakiś koncept. Jedna bajka przyśniła mu się w całości – była to opowieść o skarpetce, która pomogła strażakowi uratować chomika. Podczas spotkań autorskich dzieci też mnożą pomysły – nic, tylko brać! Proszę się więc nie dziwić, że w drugim tomie jest trzynaście historyjek, podczas gdy w pierwszym było tylko dziesięć – śmieje się pisarka.

„Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)” to już druga część skarpetkowej sagi. Pierwsza sprzedała się w liczbie 25 000 egzemplarzy i była najczęściej nagradzaną pozycją literatury dziecięcej ubiegłego roku. Została też uznana za Najlepszą Książkę Roku w konkursie „Przecinek i Kropka”, otrzymała Nagrodę Literacką Miasta Stołecznego Warszawy oraz została ujęta w kanonie lektur szkolnych dla klas I-III, obok takich pozycji jak choćby „Baśnie” Hansa Christiana Andersena czy „Brzechwa dzieciom”.

Najnowsza książka Justyny Bednarek pojawi się w księgarniach 29 marca. Ilustracje do niej przygotował Daniel de Latour.

Źródło: Go Culture

ikona1234ludzie_dziecko-kopia
ikona1234ludzie_dziecko-kopia

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.