ikona1234ksiazka
Edyta Nowicka
23/03/2017

Szczęście w San Miniato

Podczas podróży z tymi bohaterami nie można się nudzić. Na kolejnych stronach trylogii, której autorem jest Jean d’Ormesson poznajemy przygody i perypetie rodzin O’Shaughessych i Romerów – czterech sióstr i czterech braci. Docierają oni w najróżniejsze zakątki świata. Gdzie zabiorą nas tym razem?

Dla nich nie ma żadnych granic. Przestrzeń dla tych kosmopolitów i niespokojnych duchów to cały świat. Bohaterowie ostatniego już tomu tej trylogii zatytułowanego „Szczęście w San Miniato” po raz kolejny docierają do miejsc i wydarzeń, które trudno nam sobie wyobrazić.

Przygody i perypetie miłosne zawiodą ich jak zwykle do niemal wszystkich zakątków świata. Czas to okres poprzedzający II wojnę światową, Noc długich noży w Bad Wiessee, czarny czwartek na nowojorskiej Wall Street i wczesne lata powojenne, aż po powrót do władzy generała de Gaulle’a czy podpisaniu paktu Ribbentrop-Mołotow. Do tego stalinowski Związek Radziecki i historia pewnego szpiega… A nad wszystkim czuwa wujaszek Winston Churchill.

Bohaterowie czasami są świadkami, a innym razem uczestnikami niemal wszystkich najważniejszych wydarzeń politycznych oraz przemian obyczajowych tego okresu. Ich życie osobiste jest równie burzliwe co czasy, w jakich przyszło im żyć i działać.

Jean d’Ormesson to wybitny prozaik i publicysta francuski, członek Akademii Francuskiej, który mistrzowsko balansuje na granicy fikcji i prawdy stwarzając doskonałe złudzenie, że wszystko, co opisuje, wydarzyło się naprawdę. Daje coś niezwykłego: tajemnicze ciepło i nostalgię, połączone z subtelnym poczuciem humoru.

Źródło: Wydawnictwo MARGINESY

ikona1234ksiazka
ikona1234ksiazka

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.