ikona1234kobieta4
Karol Pisarski
22/03/2017

Tajemnice z alei starych topoli

Ten związek teoretycznie nie mógł wyjść jej na dobre. W rzeczywistości okazało się jednak, że para ma wspólne cele. Czy to wystarczy, aby wieść spokojne życie? Pierwszy z tomów zatytułowany „Aleja starych topoli” Agnieszki Janiszewskiej to opowieść przepełniona rodzinnymi tajemnicami i sekretami skrywanymi przez lata

Ojciec zdecydował za Ewę. Postanowił ją wydać za starszego o dwadzieścia lat owdowiałego małżonka swojej starszej siostry. Wtedy nikt nie miał wątpliwości, że ten zaaprobowany przez jej okrutnego ojca związek nie przyniesie dziewczynie niczego dobrego.

Szwagier, ojciec trójki dzieci, niecieszący się wśród towarzystwa dobrą opinią, nie budzi w niej jednak odrazy, lecz jako przyszły mąż niesie nadzieję na wyczekiwaną przez lata poprawę losu dziecka niechcianego i odtrącanego przez własnych rodziców tylko dlatego, że nie urodziło się chłopcem.

Ewa ostatnia córka mecenasa Więckowskiego, która do tej pory była zahukana i poniewierana, zostaje panią we dworze i jest wprost uwielbiana przez męża, który – podobnie jak ona – pragnie pogrzebać przeszłość na cmentarzu i odciąć się od nielubianego teścia. Dwór wznoszący się od lat na końcu alei starych topoli kryje jednak stare tajemnice, które nie pozwalają zapomnieć o tym, co było.

„Aleja starych topoli” ma swoją kontynuację. W kolejnym tomie poznajemy jednak następne pokolenie Celiowskich i Więckowskich. Nie oznacza to jednak, że razem z nim kończą się tajemnice rodzinne. Tak naprawdę to dopiero początek…

Źródło: Novae Res

ikona1234kobieta4
ikona1234kobieta4

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. harley 25/04/2017 13:16

    CytujSkomentuj

    Brzmi intrygująco. Novae res często wydaje ciekawe powieści, więc sięgnę i po tą. :)

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.