ikona1234para_seks_zwiazek
Edyta Nowicka
30/01/2017

Trudna miłość w czasach rewolucji

Klim Rogow postanawia wrócić do ojczyzny, aby załatwić kilka ważnych spraw spadkowych. Zbliżająca się rewolucja październikowa oraz niespodziewanie spotkana kobieta sprawiają, że musi on nieco zmienić swoje plany

Elvira Baryakina, autorka książki „Miłość w czasach rewolucji”, brawurowo i z wielkim wyczuciem snuje wątki, akcję prowadzi wartko, aczkolwiek nie pozbawia jej nostalgicznych nut i pięknych scen, za które kochamy literaturę rosyjską. W tej powieści miłość, rozpacz, nadzieja i strach wzajemnie się przenikają i sprawiają, że historia staje się jeszcze bardziej wciągająca. Istotne jest również samo tło historyczne, ciekawe przemyślenia i wnioski dotyczące reżimu.

Pośród tych różnych emocji odnajdujemy również pochodzącego z Rosji argentyńskiego dziennikarza. Klim Rogow, bo o nim mowa, postanawia wrócić do ojczyzny, aby po śmierci ojca załatwić sprawy spadkowe. To nie jest jednak zbyt dobra pora na takie działania. W kraju narasta bowiem zamęt przed zbliżającą się rewolucją październikową. Gdyby tylko Rogow wiedział, jakie będą skutki bolszewickiego przewrotu, na nic by się nie oglądał i czym prędzej czmychnął do ukochanego Buenos Aires. Któż jednak mógł przewidzieć ciąg dalszy tej historii. Jego sprawy zaczęły się przeciągać, a dodatkowo nieco się skomplikowały, gdy w w życiu dziennikarza pojawiła się kobieta.

Czy miłość może przetrwać burze i nawałnice przemian? Czy bolszewicki terror jest w stanie stłamsić i zniszczyć najwznioślejsze uczucia? Czy można się wyrwać ze szponów sowieckiego reżimu, oszukać wszechobecną i wszechmocną Czeka – ukochane dziecko Feliksa Dzierżyńskiego? Odpowiedzi na te pytania czytelnik znajdzie w książce. Odpowiedzi nierzadko bardzo zaskakujące, bo świat powieści ma wiele barw i odcieni.

Książka trafi do sklepów 7 lutego. W serii  „Burzliwa epoka” ukażą się jeszcze powieści: „Biały Szanghaj” i  „Sowiecki książę”.

Źródło: Prószyński Media

ikona1234para_seks_zwiazek
ikona1234para_seks_zwiazek

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.