ikona1234kobieta16
Ela Makos
17/06/2017

W poszukiwaniu „Pięknego życia”

W pogoni za wykreowanymi ideałami tracimy to, na czym zależy nam najbardziej. Kobieta idealna powinna bowiem być ciągle dyspozycyjna w pracy, mieć mnóstwo czasu dla bliskich, a przy tym zawsze wyglądać olśniewająco. Shauna Niequist w końcu postanowiła wyłamać się i uwolnić od presji. Teraz pokazuje innym kobietom swoją nową drogę.

Shauny Niequist bardzo dobrze wie, czym jest pogoń za karierą. Kiedy jej synowie stawiali pierwsze kroki, ona pracowała. Pakowała walizkę na kolejną delegację, nawet gdy poroniła, a na lotnisku wymiotowała z wyczerpania. To jej zaangażowanie w obowiązki zawodowe miało sprawiać, że poczuje się kochana i doceniana. Z czasem zauważyła jednak, że nie jest to dobra droga…

Nawet jeśli mamy świadomość, że ścieżka, którą obraliśmy nie jest najlepsza, to trudno jest nam się uwolnić spod presji. W końcu wszyscy czegoś od nas oczekują, ale i my sami stawiamy sobie poprzeczkę bardzo wysoko. Jak wydostać się z tego błędnego koła? Dla Shauny Niequist przełomowy okazał się list od przyjaciółki. Przeczytała w nim: „Stop, zatrzymaj się. Przemebluj swoje życie od podstaw”. Tak zaczęło się jej nowe życie.

Jak ono wygląda? Shauny potrafi zachować równowagę pomiędzy pracą a swoją prywatnością. Umie zrezygnować z kariery, aby spędzać czas z bliskimi, a wiodąc spokojne życie oddaje się gotowaniu, modlitwie i miłości – kocha i jest kochana. Szpilki zmieniła na trampki, nauczyła się mówić „nie” i otworzyła drzwi swojego domu dla przyjaciół.

Od 5 lipca każdy będzie mógł lepiej poznać Shauny i zrozumieć jej sposób działania. W księgarniach pojawi się jej książka „Piękne życie”. Autorka nie tylko daje czytelnikowi kilka gotowych sposobów na to, jak być bardziej szczęśliwym, ale i przekazuje mnóstwo nadziei tym, którzy dopiero chcą wprowadzić do swojego życia takie zmiany. Pokazuje, że to wszystko jest możliwe.

Shauny Niequist to matka i żona, która nie jest idealna i uważa, że ta perfekcyjność wcale nie jest nam potrzebna. To także człowiek, który dobrze wie, że w życiu czasami potrzebne są gruntowne zmiany, a zdrowy egoizm nie jest niczym złym. Autorka to również optymistka, która głęboko wierzy w to, że opowiadanie historii, głośny śmiech i zimna pizza na śniadanie są dobre niemal na wszystko.

„Piękne życie” to książka idealna dla kobiet, które chcą żyć według własnych pragnień i priorytetów, ale nie do końca wiedzą, od czego powinny zacząć zmiany. Z pewnością przyda się ona również przepracowanym matkom i żonom, które nie radzą sobie z zawrotnym tempem życia oraz poszukują równowagi. Podobnie jak dawna Shauny Niequist.

Fragment książki: www.eksmagazyn.pl/kalendarz-imprez/premiery-ksiazek/o-sprawianiu-zawodu/
Źródło: Wydawnictwo ZNAK

ikona1234kobieta16
ikona1234kobieta16

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.