ikona1234ksiazka3
Edyta Nowicka
20/03/2017

Żony jednego męża

Ta rodzina przez wiele lat udawała, że jest zupełnie zwyczajna. Nie każdy zdecydowałby się jednak na życie pod jednym dachem ze swoim mężczyzną i… jego żoną. „Żony jednego męża” Anny Fryczkowskiej to opowieść, która zaskakuje

W domu z ogródkiem żyje rodzina jak z obrazka: ona, on, dwoje dzieci. Ale jest jeszcze druga ona, druga żona. Która z tych kobiet jest jednak pierwszą, a która drugą żoną? Dwie kobiety i mężczyzna: Tunia mieszka na parterze, Anita na piętrze, Wojtek z każdą z nich. Obie są natomiast matkami jego dzieci.

Jakie są żony jednego męża? Tunia zawsze marzyła o domu pachnącym świeżo pieczonym ciastem, z wykrochmalonymi firankami w oknach. Anita to wolny duch, dla której seks jest o całe niebo i piekło ważniejszy niż dla jej przyjaciółki. Choć pewnie lepiej byłoby ją nazwać współżoną czy siostrą.

Taki układ nie jest kompromisem, brakiem decyzji, chwilową zachcianką czy zdradą. To dla tych ludzi idealny model rodziny. W tym układzie mąż stanowi dobro wspólne, którym obie panie podzieliły się sprawiedliwie.

Nie tylko Michalina Wisłocka wiedziała, że kobiety mają różne temperamenty, potrzeby i oczekiwania wobec mężczyzn. A jednak mało która odważyłaby się na to, żeby żyć pod jednym dachem z mężem i drugą kobietą – tak jak Wisłocka. I jak one, kilkadziesiąt lat później. Czy w takim układzie mają szansę na szczęście? I dlaczego najmłodsza córka postanowiła już nigdy nie wychodzić z domu? Teraz obojętnie obserwuje świat zza szyby pokoju. To nie jej życie. Jej rozpadło się, z hukiem i w niesławie. I jak do tego doszło? Bo zabrakło miłości czy było jej zbyt dużo?

„Żony jednego męża” to opowieść o dwóch pokoleniach rodziny, która przez dwadzieścia lat udawała zupełnie zwyczajną.

Autorka tej powieści, Anna Fryczkowska, ma na swoim koncie osiem powieści, a także kilka ważnych nagród. Jest także dziennikarką i scenarzystką głośnych seriali telewizyjnych (m.in. „Na Wspólnej” i „Przystań”).

Premiera książki zaplanowana jest na 11 kwietnia 2017 r.

Źródło: Burda Media

ikona1234ksiazka3
ikona1234ksiazka3

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.