backastage_ikona
"Backstage" to wystawa głównie nowych, niepokazywanych wcześniej lub mało znanych prac Radziszewskiego/ Fot: z cyklu Studio: Janek
Monika Mista
21/03/2011

„Backstage” Karola Radziszewskiego

Wystawa „Backstage”, trwająca do 3 kwietnia 2011r. w krakowskim Bunkrze Sztuki, jest prezentacją wybranych prac Karola Radziszewskiego – autora instalacji, akcji, fotografii i filmów wideo, performera, malarza i kuratora, który w swojej twórczości polemizuje z tradycją neoawangardy, stereotypami obecnymi w kulturze współczesnej oraz tematami tabu

Tym razem, projekcje wideo i fotografie Radziszewskiego skupią się wokół wątku tytułowych kulisów, zaplecza artysty, a zwłaszcza jego relacji z modelami – uczestnikami kolejnych projektów. Wynikające stąd refleksje skupiają się na zagadnieniach: manipulacji medialnej,  redefinicji aktu męskiego oraz na procesie „ubierania” ciała w sztukę. Specjalnie na wystawę w Bunkrze Sztuki artysta zrealizował film Backstage, 2011, który jest rezultatem jego współpracy z młodymi mężczyznami podczas castingu.

„Backstage” tworzą rysunki, filmy i fotografie dokumentujące plany zdjęciowe różnych projektów artysty, w których podejmuje on grę z tradycyjnymi relacjami: artysta – model i artysta – pracownia.

Karol Radziszewski to także wydawca i redaktor naczelny „DIK Fagazine”. Laureat głównej nagrody III Edycji konkursu Samsung Art Master (2006), trzykrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2002, 2006, 2009), finalista Nagrody Fundacji Deutsche Bank „Spojrzenia” (2007) oraz laureat Paszportu Polityki w kategorii sztuki wizualne za rok 2009. Autor wielu wystaw indywidualnych w takich instytucjach jak Galeria Arsenał w Białymstoku, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie, BWA w Zielonej Górze oraz uczestnik wystaw grupowych.

Szczegóły na: www.bunkier.art.pl.

backastage_ikona
backastage_ikona

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.