MarcinCzechowiz_fortepian Chopina
Chopin okazał sie bardzo modnym artystą / fot. ze zbiorów Muzeum Chopina w Warszawie
magda
04/11/2010

Czego nie wiecie o Chopinie?

Od wiosny zwiedzać można nowe Muzeum Fryderyka Chopina – muzeum niezwykłe, pobudzające wszystkie zmysły zwiedzających

Muzyka, zapach i światło to tylko niektóre ze specjalnych efektów, które czekają, aby pobudzać zmysły widzów. Nowatorskie podejście do tematyki życia i twórczości jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów budzi uznanie zarówno wśród miłośników muzyki klasycznej i historyków, jak i artystów.

Ideą Muzeum jest przede wszystkim indywidualne zwiedzanie i doświadczanie Chopina, dostosowane do wieku i preferencji odwiedzających. Własną ścieżkę zwiedzania można zdefiniować za pomocą biletu wyposażonego w technologię RFID. Preferencje są zapisywane na plastikowej karcie zbliżeniowej. Pozwola to zgodnie z profilem zwiedzania eksplorować warstwę audio-wizualną Muzeum, uwzględniającą cztery poziomy narracji: podstawowy, zaawansowany, dla dzieci i osób niedowidzących.

Ekspozycja została rozmieszczona na czterech poziomach warszawskiego Pałacu Ostrogskich, włącznie z piwnicą. Na każdej kondygnacji czeka zwiedzających zestaw różnorodnie sprofilowanych informacji na temat życia i twórczości Fryderyka Chopina, np. okresu warszawskiego czy działalności w Paryżu.

Źródło: Muzeum Chopina w Warszawie

MarcinCzechowiz_fortepian Chopina
MarcinCzechowiz_fortepian Chopina

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.