noname-2
fot. materiały prasowe
Ela Makos
09/08/2016

Zakochaj się w sztuce!

W jaki sposób zakochać się w sztuce? Doskonale wie o tym Laura La Wasilewska, współtwórczyni projektu i wystawy „Zakochaj się w sztuce | Fall in love with art”. Jak zatem to zrobić? Wystarczy jedynie spojrzeć na obrazy wspomnianej artystki

Laura La Wasilewska to niezależna artystka, która w 2010 r. uzyskała dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Malarstwa w pracowni – prof. Antoniego Fałata. Ma na swoim koncie kilkanaście indywidualnych sukcesów oraz kilkadziesiąt wystaw zbiorowych w kraju oraz poza jego granicami. Wielokrotnie brała udział w Targach Sztuki (m.in. w Wilnie i Lipsku), aukcjach charytatywnych czy aukcjach sztuki.

Jej prace można oglądać w prywatnych zbiorach w Polsce, a także w innych krajach na całym świecie. Znajdują się np. w Austrii, Anglii, Niemczech, Francji, Japonii, Stanach Zjednoczonych czy Chinach. Stałe ekspozycje jej prac są także w Ministerstwie Sportu i Turystyki.


Portrait B

Portrait BW sierpniu 2012 roku wygrała trzytygodniowy pobyt na międzynarodowy plenerze malarski w Dreźnie (Palais Sommer). Ze wszystkich polskich artystów, których dzieła wzięły udział w Charytatywnej Aukcji Dzieł Sztuki na rzecz Fundacji Maestro (Wielki Balu Forbesa 2013) praca jej autorstwa osiągnęła drugi najwyższy wynik .

Wspomniany już projekt „Zakochaj się w sztuce | Fall in love with art” to efekt współpracy duetu kuratorskiego, który artystka współtworzyła z Agą Pietrzykowską. Poza tą inicjatywą narodziła się jeszcze jedna: „Kontrapunkt | Młodzi Sztuką”.

Laura La Wasilewska to również autorka 44 portretów znanych osób (m.in. Aleksandry Kurzak, Mariusza Czerkawskiego, Teresy Lipowskiej, Fiolki Najdenowicz) do programu „Sztuka Życia” (wg Marioli Bojarskiej – Ferenc) emitowanej w TVP 2. To ona stoi także, za ilustracjami do książki Artura Cieślara „Kobieta metamuzyczna” (12 portretów: Grażyna Auguścik, Ania Dąbrowska, Urszula Dudziak, Katarzyna Groniec, Krystyna Janda, Grażyna Łobaszewska, Katarzyna Nosowska, Sława Przybylska, Jadwiga Rappé, Maria Szabłowska, Magda Umer i Elżbieta Zapendowska ). Jej prace znaleźć można również w książce „Czas przebudzeń. 12 podróży do wolności”.


Portrait Jeremy Scott l 2016

Portrait Jeremy Scott l 2016


noname-2
noname-2

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.