abovo_ikona
Kalina Samek
08/01/2014

AB OVO VIPovo

to nowy cykl spektakli teatru improwizacji AB OVO, w których wezmą udział goście specjalni – aktorzy, kabareciarze i dziennikarze. Pierwsze show odbędzie się w środę 15 stycznia o godz. 20.00 w warszawskim klubie Wkręt, należącym do aktora Leszka Lichoty

W ramach spotkań AB OVO VIPovo do stałego składu grupy AB OVO (m.in. Katarzyna Michalska, Wojciech Medyński, Jacek Stefanik, Jakub Wieczorek, Piotr Miazga i Jasiek Aleksandrowicza-Krasko), dołączą znani i popularni aktorzy, kabareciarze i dziennikarze. Nazwisko gościa specjalnego aż do samego spektaklu będzie owiane tajemnicą.

- W ten sposób chcemy uhonorować naszych widzów, bo to oni de facto będą VIP-ami na naszych przedstawieniach. Tylko oni odkryją niespodziankę i dowiedzą się, kto zagra z nami danego wieczoru. Spektakle z cyklu AB OVO VIPovo odbywać się będą tylko jeden raz w miesiącu, za każdym razem z innym gościem specjalnym, a będą to prawdziwe osobowości świata filmu, teatru i sceny kabaretowej. Na każde show sprzedamy tylko 120 biletów - zdradza Katarzyna Michalska, założyciela AB OVO Teatr Improv pomysłodawczyni i dyrektor artystyczna Ogólnopolskiego Festiwalu Sportów Teatralnych 321 IMPRO. I dodaje: Chcemy, aby improv było w Polsce postrzegane nie tylko jako dobra rozrywka, ale też gatunek sztuki. Na Zachodzie jest to bardzo popularna forma teatru. W prawie każdej europejskiej stolicy działa profesjonalna scena improwizacji. Mamy nadzieję, że i w Warszawie możemy taką stworzyć.

Improwizacja teatralna staje się coraz bardziej popularna w Polsce, również za sprawą serialu „Spadkobiercy”, emitowanego w TV4 i programu w TVP2 „I kto to mówi?”. Improv, ze względu na trudność nazywane także „sportami teatralnymi”, to każdorazowo niepowtarzalne show, podczas którego aktorzy wymyślają wszystko na poczekaniu, na oczach publiczności, współtworzącej spektakl. Bez reżysera, bez scenariusza, a nawet bez rekwizytów, bazując tylko na warsztacie aktorskim, własnej pomysłowości, wyobraźni i poczuciu humoru, artyści muszą sprostać najdziwniejszym i najbardziej zwariowanym pomysłom rozbawionej widowni. - Nigdy nie wiadomo, co widzom przyjdzie do głowy. Musieliśmy już zagrać wyschnięty długopis, rzeźnika, który zakochał się w krowie, odegrać sceny miłosne z filmu „Titanic” w konwencji horrorów japońskich czy zaśpiewać po rosyjsku piosenkę disco polo o sośnie. To prawdziwy aktorski skok na bungee - mówi Wojciech Medyński, aktor teatralny, telewizyjny, filmowy, członek grupy AB OVO. I dodaje: Teraz będzie jeszcze większy odlot, gdyż nie dość, że nie wiemy, co wymyśli publiczność, to na dodatek trudno przewidzieć, czego możemy się spodziewać ze strony naszych gości specjalnych, z którymi nigdy wcześniej nie graliśmy!

Spektakle AB OVO doceniają widzowie i krytycy. – Interakcyjność grupy AB OVO, angażowanie publiczności w trakcie całego występu w to, co się dzieje na scenie, to powody, w związku z którymi waham się, czy użycie słowa spektakl jest trafne. Moim zdaniem było to bardziej spotkanie widowni i aktorów. Zaangażowanie publiczności w padające ze sceny propozycje współuczestnictwa w tworzeniu występu dały mi poczucie, że wybrałam się na bardzo udaną randkę z improv - Joanna Mazur, portal mgzn.pl.

AB OVO TEATR IMPROV występuje regularnie w Warszawie w klubie Wkręt, w Szarej Eminencji w Piasecznie oraz gościnnie w miastach w całej Polsce. Najbliższy spektakl AB OVO ŚWIĄTECZNIE odbędzie się w środę 18 grudnia o godz. 20.00 w klubie „Wkręt” przy ul. Chełmskiej 21 w Warszawie. Tym razem, grupa da show, opierając się tylko na skojarzeniach związanych ze świętami Bożego Narodzenia.

abovo_ikona
abovo_ikona

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.