kumare
Redakcja
22/09/2014

Najlepsze dokumenty w Siódemce

Od 1 października w TVN 7 rusza nowe pasmo „Dokument w Siódemce”. W środowe wieczory stacja stawia na kontrowersyjne i głośne filmy dokumentalne. W ramach cyklu pokazane zostaną dokumenty, które odbiły się echem na całym świecie. To alternatywa dla tych, którzy szukają innego spojrzenia na świat, powodu do refleksji, śmiechu, oburzenia czy zdziwienia. Już 1 października premierowo film, który jest zapisem niezwykłego eksperymentu – „Kumaré”

Kumaré to oświecony guru ze Wschodu, który zbudował wspólnotę ludzi, głęboko wierzących w głoszone przez niego przesłanie. Jego poglądy okazały się równie pożądane, co skuteczne, bo do wspólnoty dołączali wciąż nowi ludzie, zarówno młodzi, jak i starzy, bez względu na płeć, zawód i zainteresowania. Kumaré to fikcyjna postać, w którą wcielił się reżyser Vikram Gandhi.

Film jest zabawnym zapisem tego szczególnego eksperymentu. Niezwykle szczerym i wnikliwym spojrzeniem na temat relacji człowieka i wiary. Gandhi zdecydował się na ten krok wierząc, że w ten sposób uda się dociec, skąd w człowieku bierze się tak silna potrzeba duchowości. Ukrywając prawdziwą tożsamość pod postacią Kumaré, Gandhi ukazał jednak coś znacznie poważniejszego. Zobrazował, jak bardzo zagubiony jest dzisiejszy człowiek i jak silna jest w nim potrzeba transcendencji, nadziei i wiary. Film został uhonorowany nagrodą publiczności „Czwarty Żywioł” na Festiwalu Podróżników w Bolkowie w 2012 r.

Jesienią w TVN 7 będzie można jeszcze zobaczyć m.in: DAVID CHCE ODLECIEĆ, reż. David Sieveking (8.10); ZŁODZIEJKA DIAMENTÓW, reż. Kirk Marcolina (15.10); ZNIESŁAWIENIE reż Yoav Shamir (22.10); YES-MENI NAPRAWIAJĄ ŚWIAT, reż. Andy Bichlbaum, Mark Bonanno (29.10); DAVID CHCE ODLECIEĆ, reż. David Sieveking i OBÓZ JEZUSA, reż. Heidi Ewing, Rachel Grad (5.11) oraz SUPER SIZE ME, reż. Morgan Spurlock (12.11).

kumare
kumare

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.