Eli Roth Historia horroru_AMC
Julia Nieznalska
18/11/2019

Coś dla wielbicieli horroru

6-odcinkowa seria skupi się na takich tematach jak: potwory, dzieci z piekła rodem, wiedźmy, dzieła z gatunku body horror, piekielne domy oraz „Przerażająca dwunastka Eli’a”

Stacja AMC ogłosiła, że powstanie 2. sezon serii dokumentalnej „Eli Roth: Historia horroru”. Będzie się on składał z sześciu odcinków poświęconych potworom, dzieciom z piekła rodem, wiedźmom, gatunkowi body horror, piekielnym domom i „Przerażającej dwunastce Eli’a”. W Stanach Zjednoczonych 1. sezon obejrzało na AMC niemal sześć milionów widzów (badania Nielsen live+7), a rozszerzone fragmenty wywiadów z serii zostały wydane jako podcast, który stał się #2 najpopularniejszym podcastem z gatunku telewizja i film.

„Bardzo się cieszę, że mogę kontynuować współpracę z AMC przy tworzeniu tej serii. W  1. sezonie mieliśmy okazję przeprowadzić niesamowite rozmowy z najlepszymi twórcami gatunku, którzy rzucili zupełnie nowe światło na poruszaną tematykę” – powiedział Roth.

„Od Quentina Tarantino po Jordana Peele’a, Stephena Kinga i Jamie Lee Curtis, wszyscy podzielili się historiami tworzenia arcydzieł strachu, które przerażają nas po dziś dzień. Ogromnie cieszy mnie to, że dzięki temu serialowi fani mogą spojrzeć na znane filmy w pogłębiony sposób. Wielu z nich wróciło do produkcji sprzed lat, odkrywając je na nowo albo oglądając je po raz pierwszy. W 2. sezonie chcemy pójść o krok dalej, zapraszając najważniejszych twórców do opowiedzenia swoich historii oraz prezentując kolejne kultowe filmy. AMC jest idealnym partnerem do współpracy przy tak ważnym projekcie tworzonym z pasji i już nie mogę się doczekać rozpoczęcia zdjęć”.

Serial „AMC Visionaries: Eli Roth: Historia horroru” jest produkowany przez The Content Group („30 For 30” stacji ESPN, „Breakthrough” National Geographic) i Marwar Junction Productions („Earth to Ned,” platformy Disney +, „Murder in the Thirst” telewizji BET).  Producentami wykonawczymi są Eli Roth, Kurt Sayenga, Steven Michaels, Jonathan Koch, Joseph Freed i Allison Berkley.

Eli Roth Historia horroru_AMC
Eli Roth Historia horroru_AMC

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 18/11/2019 23:41

    CytujSkomentuj

    Oj to nie na moje nerwy niestety. Ale rozumiem ze ktoś może chcieć i lubić się bać. I dla takich osób są takie tematy. Nie oglądam horrorów ani thrillerów bo mogłabym to chyba przypłacić siwymi włosami ;) nazwiska oczywiście zacne i to się bardzo chwali.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.