avengers-billboard-12
Dagna Starowieyska
20/05/2012

Marvel atakuje!

„Avengers” Jossa Whedona to zlepek kilku różnych konwencji. Łączą w sobie elementy aż pięciu filmów z czterema różnymi bohaterami, nakręconych przez reżyserów o odmiennych temperamentach i wizjach kina. Wspólny mianownik – wyobraźnia mistrza Marvela

Kilka słów o fabule. Nick Fury jest szefem międzynarodowej agencji S.H.I.E.L.D, która czuwa nad światowym bezpieczeństwem. W obliczu globalnego zagrożenia staje przed zadaniem stworzenia drużyny, która podoła najbardziej nieprawdopodobnym wyzwaniom. Do swojego zespołu rekrutuje ludzi z niezwykłymi zdolnościami. Znajdą się w nim słynne postaci z uniwersum Marvela – Iron Man, Hulk, Thor, Kapitan Ameryka, Sokole Oko i Czarna Wdowa. Porozumienie w drużynie złożonej z takich indywidualności nie będzie łatwe do osiągnięcia. Fury wie jednak, że tylko działając wspólnie, mogą ocalić świat przed zniszczeniem.

„Avengers” to prawdziwa uczta dla miłośników komiksów. Whedon jest nieodrodnym dzieckiem komiksów. Bohaterowie pokroju Kapitana Ameryki i Iron Mana zajmują w jego popkulturowej świadomości miejsce, które u nas zarezerwowano dla Hansa Klossa czy Michała Wołodyjowskiego. Wielbicielom superbohaterów reżyser przygotował zabawną fabułę, moc pojedynków, w których każdy z indywiduów obdarzonych nadludzkimi mocami może pokazać, co ma najlepszego w zanadrzu i dał możliwość ponad dwugodzinnej wędrówki w świat komiksu. Bardzo przyjemnej wędrówki.

avengers-billboard-12
avengers-billboard-12

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.