nietykalni
Dagna Starowieyska
03/06/2012

Niesamowici

Ta historia zdarzyła się naprawdę. Sparaliżowany na skutek wypadku milioner zatrudnia do pomocy i opieki młodego chłopaka z przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia. Co dzieje się później – trzeba koniecznie zobaczyć!

Zderzenie dwóch skrajnie różnych światów daje początek szeregowi niewiarygodnych przygód i przyjaźni na pierwszy rzut oka niemożliwej – to właśnie sedno francuskiego przeboju filmowego – „Nietykalnych”.

Wyluzowanego Drissa (Omar Sy) nic nie tknie. Chłopak wprawdzie klepie biedę, niedawno opuścił więzienne mury i mieszka na podparyskim blokowisku, ale pogody ducha mu nie brak. Pod dostatkiem ma również rezonu, a jego odzywek nie powstydziliby się mistrzowie komedii scenicznej. Kiedy przez przypadek zostanie opiekunem sparaliżowanego bogacza Phillippe’a (Francois Cluzet), okaże się, że dwa zupełnie różne światy wcale nie są od siebie tak różne i że kwestia dogadania się to tylko umiejętność mówienia i słuchania.

I choć po kilkunastu minutach filmu wiemy, że Driss i Phillippe zmierzają we wiadomym kierunku, warto im towarzyszyć. Przespacerować się nocą po paryskich blokowiskach, zwędzić parę błyskotek z salonów, wykiwać patrol policyjny, przeżyć romans z kobietą, której nigdy nie widzieliśmy i znaleźć nadzieję na to, że to wszystko jest czegoś warte. Z szerokim uśmiechem na twarzy.

nietykalni
nietykalni

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Emilia 19/07/2013 10:46

    CytujSkomentuj

    Jeden z najpiękniejszych filmów jakie w życiu widziałam. Wzruszył mnie do głębi

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.