Gringo
Dagna Starowieyska
21/04/2018

Premiera: Raz się żyje

Jedną z największych zalet filmu „Raz się żyje” są role aktorskie. Mimo, że jego gwiazdorska obsada wcześniej była kojarzona z ambitnym repertuarem, scenariusz rozbawił ich do tego stopnia, że postanowili zrobić wyjątek i wziąć udział w komediowym projekcie.

Harold wiedzie perfekcyjnie stabilne życie: ma miłą żonę, dom na przedmieściach i pracę w korporacji. Pewnego dnia jednak ten domek z kart zaczyna walić mu się na głowę, a Harold odkrywa, że przez lata dawał się wykorzystywać i oszukiwać, tym którym ufał najbardziej. Wysłany w służbową podróż do Meksyku, wiedząc już, że ma stać się kozłem ofiarnym w pewnym grubym przekręcie, Harold postanawia pokazać wszystkim środkowy palec i odegrać się za swoje krzywdy, zdobywając przy tym sporą fortunę. Plan ma teoretycznie świetny, ale okazuje się, że świat meksykańskich karteli jest nieco bardziej skomplikowany i bezlitosny niż zakładał. Ścigany przez narko-bossa, płatnego zabójcę, swoich dawnych wspólników i FBI, Harold może liczyć tylko na siebie i pewną uroczą amerykańską turystkę, która nie skrzywdziłaby nawet muchy, a w każdym razie tak jej się dotąd wydawało…

Jedną z największych zalet filmu „Raz się żyje” są role aktorskie. Mimo, że jego gwiazdorska obsada wcześniej była kojarzona z ambitnym repertuarem, scenariusz rozbawił ich do tego stopnia, że postanowili zrobić wyjątek i wziąć udział w komediowym projekcie.

W naiwnego Harolda wcielił się uznany brytyjski aktor David Oyelowo, dwukrotnie nominowany do Złotego Globu za rolę w „Selmie” i „Słowiku”. Również dla Joela Edgertona rola w „Raz się żyje” stanowiła lekką odmianę od dotychczasowego wizerunku, aktor bowiem rok wcześniej nominowany był do Złotego Globu za „Loving”. Nie mówiąc już o filmowej famme fatale, w którą brawurowo wcieliła się zdobywczyni Oscara za „Monster” się Charlize Theron. Jeśli tej mieszanki dołączyli Amanda Seyfried, Thandie Newton i Sharlto Copley mamy gwarancję przyjemnie czasu spędzonego w kinie.

I choć „Raz się żyje” bywa momentami smoliście czarną komedią, film opowiada pozytywną historię, która może zainspirować niektórych widzów do przewartościowania własnego życia.

„Raz się żyje” w kinach od 20 kwietnia!

Bezkompromisowa komedia akcji w duchu takich hitów jak KAC VEGAS i MILLEROWIE!

Film producentów ATOMIC BLOND, DZIENNIKA ZAKRAPIANEGO RUMEM I OKRUCIEŃSTWA NIE DO PRZYJĘCIA.

Gwiazdorska obsada w komedii o facecie, który dopiero, gdy straci wszystko i zostanie sam, znajdzie w sobie moc, by po raz pierwszy iść na całość!

Reżyseria: Nash Edgerton

Obsada:

•        Charlize Theron („Atomic Blonde”, „Monster” – OSCAR, „Prometeusz”,  „Mad Max: Na drodze gniewu”, „Szybcy i wściekli 8”)

•        David Oyelowo („Selma”, „Interstellar”, „Służące”, „Pokusa”,  „Jack Reacher: Jednym strzałem”)

•        Joel Edgerton („Wielki Gatsby”, „Wróg numer 1”, „Dar”, „Pakt z diabłem”, „Exodus: bogowie i królowie”)

•        Amanda Seyfried („Mamma Mia”, „Kochajmy się do święta”, „Wciąż ją kocham”)


Gatunek: komedia akcji

Produkcja: USA 2018

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films

Gringo
Gringo

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 14/05/2018 02:47

    CytujSkomentuj

    Doborowa obsada :)

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.