hannibal_ikona
źródło: AXN
Redakcja
12/04/2013

Wideo sponsorowane: Hannibal Lecter powraca!

Tym razem na małym ekranie, w oryginalnej produkcji kanału AXN. W „Hannibalu” zobaczymy m.in. Hugh Dancego oraz Madsa Mikkelsena w roli legendarnego Hannibala Lectera. Polska premiera serialu – 10 kwietnia

Kim był Hannibal Lecter przed „Milczeniem Owiec” i „Czerwonym Smokiem”? Otóż, genialnym psychiatrą, wynajętym przez FBI. Akcja serialu koncentruje się wokół początku znajomości kryminologa Willa Grahama oraz psychiatry Hannibala Lectera. Utalentowany Graham specjalizuje się w psychoanalizie przestępców najgorszego gatunku – seryjnych morderców. Wybitny psychiatra ma mu w jego pracy pomagać.

Oś akcji skupia się na relacjach między tymi dwiema postaciami. Relacje między kryminologiem a psychiatrą to przewrotna gra dobra ze złem. Zanim dojdzie do oficjalnego starcia „mistrza kuchni i zbrodni” z wybitnym kryminologiem (któremu przeczucia co do genialnego psychiatry nie dają spokoju), z pewnością widz nacieszy oczy relacją między panami. W drugoplanową rolę Jacka Crawforda, dzięki któremu Graham trafia pod skrzydła Lectera, wciela się znany z „Matrixa” czy „CSI: Kryminalnych zagadek Las Vegas” Laurence Fishbourne.

Hugh Dancy, to brytyjski aktor, którego szersza publiczność miała okazję poznać przy takich produkcjach jak „Helikopter w ogniu”, „Król Artur”, „Adam” czy ostatnio „Histeria, romantyczna historia wibratora”. Mads Mikkelsen, który wciela się w postać jednego z najciekawszych i najbardziej wyrafinowanych przestępców w historii kina, dał się poznać widzom w filmach „Casino Royale” czy „Kochanek królowej”, z pewnością nie ma łatwego zadania – widzowie mimowolnie będą porównywać go do kreacji Anthone’go Hopkinsa. Hannibal Mikkelsena to gentleman o wyrafinowanym poczuciu humoru i nienagannym zachowaniu. Jego wiedza i inteligencja, sprawiają, że jest wielką pomocą dla Willa Grahama. Hannibalowi w takim wykonaniu, z pewnością warto dać szansę.

Niewidoczni twórcy serialu to kolejny, ogromny atut produkcji. Autorem scenariusza do „Hannibala” jest Bryan Fuller, który pracował przy produkcjach tj. „Herosi” oraz „Gdzie pachną stokrotki”. Reżyserią zajął się David Slade („Saga zmierzch: Zaćmienie” czy „30 dni mroku”). Amerykańska premiera serialu odbyła się 4 kwietnia. „Hannibala” można oglądać w Polsce, od 10 kwietnia, w każdą środę o godz. 22 na AXN.

Post sponsorowany przez AXN

hannibal_ikona
hannibal_ikona

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. ekhem 14/04/2013 16:08

    CytujSkomentuj

    zaczęło się bardzo dobrze. Trochę dziwny serial, ale jest potencjał! :)

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.