offcamera_logo
Monika Mista
01/04/2011

Festiwal Kina Niezależnego

Już po raz czwarty będzie można obejrzeć blisko 100 premierowych filmów z całego świata w ciągu kilku dni. Od 8 do 17 kwietnia 2011 szukajcie charakterystycznych namiotów na krakowskim rynku i kin, które biorą udział w projekcie

Tegoroczny Festiwal Off Plus Camera uroczyście otworzy premiera filmu „Niepokonani” Petera Weira z udziałem samego reżysera. Pojawi się także ok. 140 gości zagranicznych, w tym m.in. bollywodzki megagwiazdor Amitabh Bachchan, który podobnie jak Peter Weir odciśnie swe dłonie w Krakowskiej Alei Filmowej oraz Roger Christian – żywa legenda i jeden z najbardziej wziętych hollywoodzkich scenografów, mający na swym koncie takie filmy jak, „Gwiezdne wojny” Georga Lucasa, za które otrzymał Oscara, „Obcy – 8. Pasażer Nostromo” Ridleya Scotta czy „Żywot Briana” Terry’ego Jonesa.

Goście to jeden z priorytetów OFF PLUS CAMERA, bo festiwal to nie tylko pokazy filmowe, ale także miejsce spotkań, dyskusji i wymiany poglądów na temat sztuki filmowej twórców i branży z całego świata.

Najważniejszym punktem festiwalu OFF PLUS CAMERA jest Konkurs Główny „WYTYCZANIE DROGI” o Krakowską Nagrodę Filmową w wys. 100 000 USD. Konkurs ma charakter międzynarodowy i rywalizują w nim pełnometrażowe filmy fabularne z całego świata, będące debiutem lub drugim filmem w dorobku twórcy. Celem tego konkursu jest wypromowanie i udzielenie wsparcia filmowcom, którzy dopiero zaczynają swoją karierę.

Ale w/w konkurs „wytyczanie drogi” to nie jedyna okazja do zdobycia nagrody. Z roku na rok, dochodzą nowe pozycje programowe i konkursowe.

Szczegóły na www.offpluscamera.com.

offcamera_logo
offcamera_logo

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.