filmowe_lato_zamosc
Zamość kocha optymistyczne kino / fot. materiały organizatora
Ela Prochowicz
30/07/2010

Zamość namawia na pogodny nastrój

W dniach 13 – 19 sierpnia kino będzie królowało w Zamościu. Ale nie tylko kino. Będą gwiazdy, muzyka, teatr i sztuki plastyczne

Nie tylko muzyka, teatr i sztuki plastyczne, ale również kino zajmuje ważne miejsce w Letnim Sezonie Artystycznym. Podczas wakacyjnego festiwalu filmowego na Rynku Wielkim prezentowane są dzieła przynależne do różnych nurtów sztuki filmowej, w tym najpopularniejsze produkcje roku. Festiwalowi towarzyszą recitale muzyczne wprowadzające widzów w miły, pogodny nastrój.

XI Letni Festiwal Filmowy otworzy wystawa poświęcona Krzysztofowi Zanussiemu w nowym obiekcie Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu. Na ekspozycji zostaną zaprezentowane pamiątki osobiste reżysera i plakaty filmowe. Będzie można także zakupić wydawnictwa poświęcone Krzysztofowi Zanussiemu, podpisane przez reżysera. Otwarcie filmowe festiwalu to projekcje filmów „Cwał” i najnowszego filmu Krzysztofa Zanussiego „Rewizyta”. Wcześniej Krzysztof Zanussi odsłoni swoją tablicę w zamojskiej Alei Sław.

Na program filmowy XI Letniego Festiwalu Filmowego składa się przegląd etiud filmowych i animacji prezentowanych podczas zeszłorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Etiuda&Anima”, będącego najstarszym w Polsce wydarzeniem filmowym konfrontującym osiągnięcia studentów szkół filmowych i artystycznych z całego świata oraz dorobek twórców animacji artystycznej – profesjonalistów, studentów, realizatorów niezależnych.

Dzięki współpracy z Duńskim Instytutem Kultury i Ambasadą Danii widzowie festiwalowi będą mieli okazję zapoznać się z najnowszymi propozycjami filmowymi duńskiej kinematografii w programie filmy fabularne , filmy dla dzieci i filmy dokumentalne.

W programie filmowym organizatorzy zaprezentują filmy nagrodzone na międzynawowych festiwalach filmowych reprezentujące kinematografię światową , takie jak np. : „Chinka”, „Liban” , „Była sobie dziewczyna”, „Ja też!”, ”Metropia”, będą również nowości z nurtu kina offowego.

źródło: www.filmowelato.com

filmowe_lato_zamosc
filmowe_lato_zamosc

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.