BBC-EARTH
Kalina Samek
28/02/2020

Alaska czy Gwatemala? TV w marcu

Co szczególnie poleca kanał BBC Earth w tematyce podróżniczych seriali dokumentalnych na najbliższy miesiąc? Oto najciekawsze propozycje!

W okowach mrozu

Od wtorku 10 marca, godz. 21:55

Sezon 7 (19 odcinków)

Najnowsze odcinki wyróżnionego nagrodą Emmy serialu dokumentalnego ukazującego codzienne życie pionierów zamieszkujących dzikie zakątki mroźnej Alaski. Życie w surowym arktycznym klimacie wymaga umiejętności ciągłego dostosowywania się do nieprzewidywalnych warunków panujących w tym rejonie świata.

Sue przygotowuje się na niepewną przyszłość. Jessie planuje po raz drugi wystartować w Iditarod – jednym z najtrudniejszych wyścigów psich zaprzęgów. Do pokonania ma ponad 1800 kilometrów. Tymczasem warunki pogodowe zagrażają zbiorom rodziny Hailstonów.

Simon Reeve w Ameryce Północnej

Od poniedziałku 2 marca, godz. 23:00

Sezon 1 (5 odcinków)

Dziennikarz i podróżnik Simon Reeve wybiera się
w kolejną fascynującą podróż. Tym razem planuje odkryć rozległy i niezwykle zróżnicowany kontynent, jakim jest Ameryka Północna. To kraina kontrastujących ze sobą krajobrazów i społeczeństw, w której sąsiadują ze sobą zarówno pustynie i bujne lasy deszczowe, jak i bogactwo oraz przejmujące ubóstwo.

Podróżnik spotyka kowbojów z Montany, którzy stoją w obliczu niepewnej przyszłości, a także rdzennych mieszkańców Gwatemali migrujących na północ w poszukiwaniu lepszego życia. Meksykańskie upały oraz arktyczne temperatury – kontrasty uświadamiają Simonowi, jak fascynujący jest ten kontynent.

Niszczycielskie siły natury

Od niedzieli 29 marca, godz.16:00

Sezon 1 (4 odcinki)

Planeta Ziemia jest naszym domem, ale także miejscem, w którym czyhają na nas niezliczone niebezpieczeństwa. W najmniej oczekiwanym momencie potężne, niszczycielskie siły natury mogą zmienić nasze na pozór bezpieczne życie w najgorszy koszmar.

Program składa się z bezpośrednich relacji ludzi, którzy przeżyli ekstremalne kataklizmy – od największego pożaru w Ameryce po zatrucie całego miasta podziemnymi gazami. Materiały z pierwszej ręki zarejestrowane przez świadków wydarzeń mrożą krew w żyłach.

Tajemnice wielkich fabryk

Od środy 18 marca, godz. 23:00

Sezon 1 (8 odcinków)

Seria dokumentalna odkrywająca przed widzami tajemnice działania największych, najbardziej nowoczesnych i ekologicznych fabryk na świecie. Można je nazwać superfabrykami. Wytwarzane są bowiem w nich skomplikowane i innowacyjne produkty wykorzystywane codziennie na całym świecie.

Od baterii Tesli, przez soję, po ekskluzywne fortepiany Yamahy – proces produkcyjny niektórych przedmiotów codziennego użytku jest naprawdę pasjonujący.

Zaufaj lekarzowi

Od wtorku 24 marca, godz. 23:00

Sezon 9 (3 odcinki)

Najnowsze odcinki popularnego programu o tematyce medycznej, w którym dociekliwy lekarz Michael Mosley w towarzystwie zaprzyjaźnionych lekarzy, naukowców oraz ekspertów porusza najważniejsze kwestie dotyczące zdrowia. Prowadzący analizują aktualne trendy żywieniowe i krytycznie przyglądają się doniesieniom z nagłówków gazet.

W najnowszej serii zespół współpracuje z wiodącymi uniwersytetami w celu przeprowadzenia szeroko zakrojonych badań medycznych. Dowiemy się m.in.: czy jedzenie może poprawiać pamięć oraz czy możliwe jest wyleczenie trwającej całe życie fobii w ciągu zaledwie kilku godzin. Jak najlepiej uspokoić płaczące dziecko? Czy jedzenie może poprawić nastrój?

Doświadczeni eksperci z dziedzin genetyki, psychiatrii, pediatrii oraz medycyny ogólnej przekazują porady zdrowotne, którym możesz zaufać.


BBC-EARTH
BBC-EARTH

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.