All This Panic
Edyta Nowicka
06/06/2019

Ambitne kino dokumentalne czeka w tv!

W ramach cyklu wyemitowany zostanie dokument „Frank Serpico”, w którym tytułowy bohater opowiada historię własnej krucjaty na rzecz reformy nowojorskiej policji.

W czerwcu kanał SundanceTV zaprasza na cykl Selekcja festiwalowa, a w nim na wyjątkowe filmy dokumentalne pokazywane na światowej sławy festiwalach filmowych, takich jak festiwal w Cannes, w Londynie czy Tribeca Film Festival.

W ramach cyklu wyemitowany zostanie dokument „Frank Serpico”, w którym tytułowy bohater opowiada historię własnej  krucjaty na rzecz reformy nowojorskiej policji, obraz „Midnight Return: the Story of Billy Hayes and Turkey” ukazujący potęgę kina i więź między widzem a filmem, czy produkcję „All This Panic” podpatrującą życie grupy nastoletnich dziewcząt dorastających na Brooklynie. Na cykl Selekcja festiwalowa kanał SundanceTV zaprasza w piątkowe wieczory o 22:00.

Frank Serpico
Piątek, 7 czerwca o 22:00

„Frank Serpico” to świetnie wyreżyserowany i fascynujący dokument opowiadający historię jednego człowieka, który przeciwstawił się korupcji w nowojorskiej policji w latach 70. Serpico opowiada swoją historię własnymi słowami: od dzieciństwa spędzonego na Brooklynie w rodzinie o włoskich korzeniach, poprzez rozczarowanie nowojorską policją i próby walki z korupcją, aż po wstrząsającą relację z rozpracowania podziemia narkotykowego, które zakończyło się postrzałem w twarz.  Dokument swoją światową premierę miał podczas Festiwalu Filmowego Tribeca – imprezy filmowej powołanej do życia przez Roberta De Niro.

Tytuł: Frank Serpico
Reżyseria: Antonio D’Ambrosio

Midnight Return: the Story of Billy Hayes and Turkey
Piątek, 14 czerwca o 22:00

Dokument ukazujący potęgę kina. Obraz na przykładzie kultowej produkcji „Midnight Express” (1978 rok) ukazuje jak trwała i emocjonalna może być więź między widzem, a filmem.
Billy Hayes, bohater opartego na faktach dramatu, wraca do Turcji po trzydziestu latach od ucieczki z tamtejszego więzienia i odkrywa, że film o jego historii nadal robi w tym kraju ogromne wrażenie.

Obraz był nominowany do dwóch nagród podczas Festiwalu w Cannes – Camera d’Or (za najlepszy debiut reżyserski) i L’Œil d’Or (za najlepszy film dokumentalny).

Tytuł: Midnight Return: the Story of Billy Hayes and Turkey
Reżyseria: Sally Sussman Morina

All This Panic
Piątek, 21 czerwca o 22:00

Nakręcony w ciągu trzech lat pełnometrażowy film dokumentalny to niezwykle intymne spojrzenie na życie grupy nastoletnich dziewcząt dorastających na Brooklynie, które przekraczają efemeryczną granicę między dzieciństwem, a dorosłością. Siłą obrazu jest mocne połączenie autentycznych bohaterów i dużej dozy prawdy.

Obraz kilkukrotnie nominowany do nagród za najlepszy film dokumentalny podczas między innymi: Festiwalu Filmowego Tribeca, Festiwalu Filmowego w Londynie czy Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cleveland.

Tytuł: All This Panic
Reżyseria: Jenny Gage

The Music of Strangers
Piątek, 28 czerwca o 22:00

Obraz „The Music of Strangers” opowiada niezwykłą historię znanego, międzynarodowego kolektywu muzycznego stworzonego przez legendarnego wiolonczelistę Yo-Yo Ma. Pełnometrażowy dokument podąża za grupą różnorodnych instrumentalistów, wokalistów, kompozytorów, aranżerów, artystów wizualnych związanych z The Silk Road Project. Badają oni siłę muzyki, aby zachować tradycję, kształtować ewolucję kulturową i wzbudzać nadzieję.

Film był wielokrotnie nominowany i nagradzany na festiwalach filmowych na całym świecie, między innymi: na Festiwalu Filmowym w Sydney, Międzynarodowym Festiwalu Filmowym
w Melbourne czy Festiwalu Biografilm w Bolonii.

Tytuł: The Music of Strangers
Reżyseria: Morgan Neville

O SundanceTV

Zgodnie z duchem Festiwalu Filmowego Sundance (Sundance Film Festival) stworzonego przez Roberta Redforda, SundanceTV realizuje misję wspierania odważnych i kreatywnych produkcji filmowych. Prezentując prace najbardziej utalentowanych twórców, SundanceTV oferuje widzom różnorodny i szeroki wybór doskonałych, niezależnych filmów festiwalowych oraz oryginalnych seriali z najwyższej półki. Poza szeroką dystrybucją na terenie Ameryki Północnej, SundanceTV jest dostępny na terenie Europy, Azji, Ameryki Łacińskiej, Afryki Północnej oraz na Bliskim Wschodzie. Kanał należy i jest obsługiwany przez spółkę AMC Networks International (globalny oddział AMC Networks). SundanceTV jest marką dostępną w wersji HD, która cieszy się wysokim uznaniem i przyciąga rzesze widzów na wielu platformach.

O AMC Networks Inc.
AMC Networks Inc. od ponad 30 lat dostarcza treści telewizyjne, a także posiada i zarządza kilkoma najbardziej popularnymi na świecie oraz uznanymi markami rozrywkowymi, w tym AMC, BBC AMERICA, IFC, SundanceTV, WE tv i IFC Films. AMC Networks Inc. zarządza także AMC Studios – firmą odpowiedzialną za produkcję telewizyjną i licencje telewizyjne; AMC Networks International – firmą odpowiedzialną za międzynarodowe produkcje oraz Sundance Now i Shudder, własne serwisy streamingowe działające na zasadzie subskrypcji. Więcej informacji na www.amcnetworks.com.

All This Panic
All This Panic

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 03/09/2019 18:39

    CytujSkomentuj

    Dobrze, że można obejrzeć coś wartościowego i z przesłaniem. Często czytam propozycje redakcyjne z tego działu, bo zawsze mozna dowiedzieć się o jakimś interesującym tytule do obejrzenia i spojrzeć na świat oczami Bohatera.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.