Hulk
Kalina Samek
21/07/2020

Co ciekawego w TV w sierpniu?

Sierpień na kanale AMC to „Miesiąc megahitów” – każdy wieczór będzie pełen znanych i lubianych filmów, w których nie zabraknie akcji.

W ramach cyklu widzowie będą mogli obejrzeć takie produkcje jak: „Hulk” w reżyserii Anga Lee, kultowy obraz „Pamięć absolutna” z Arnoldem Schwarzeneggerem czy „Bękarty wojny”, uważane za jeden z najlepszych filmów Quentina Tarantino, z Bradem Pittem, Diane Kruger i Christophem Waltzem w rolach głównych.

„Pamięć absolutna”, wtorek, 11 sierpnia o 22:00

AIR AMERICA
(1990)
sobota, 1 sierpnia o 22:00

W trakcie wojny w Wietnamie, młody pilot zostaje nieświadomie zwerbowany do skorumpowanej lotniczej organizacji prowadzonej w Laosie przez CIA.

Tytuł: Air America (Air America)
Reżyser: Roger Spottiswoode
Występują: Mel Gibson, Robert Downey Jr.

NAGI INSTYNKT
(1992)
wtorek, 4 sierpnia o 22:00

Nick Curran, detektyw z San Francisco, prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa przebrzmiałej gwiazdy rocka. W jego trakcie trafia na niepokojące tropy: zakrwawiony szpikulec do lodu, biały jedwabny szalik przywiązany do łóżka i dowody na to, że był to całkiem romantyczny wieczór. Gdy Nick zagłębia się w sprawę, wplątuje się w śmiertelnie niebezpieczny romans z trzema intrygującymi kobietami, a każda z nich ma zaskakujący motyw do popełnienia tej zbrodni.

Tytuł: Nagi Instynkt (Basic Instinct)
Reżyser: Paul Verhoeven
Występują: Michael Douglas, Sharon Stone, George Dzundza, Jeanne Tripplehorn

HULK
(2003)
środa, 5 sierpnia o 19:20

Klasyczny bohater komiksów Marvela ożywa w epickim obrazie w reżyserii Anga Lee. Kiedy naukowiec Bruce Banner przemienia się w gigantyczną, niezwykle silną istotę, musi walczyć z siłami zła, jednocześnie zwalczając zło kryjące się w nim.

Tytuł: Hulk (The Hulk)
Reżyser: Ang Lee
Występują: Eric Bana, Jennifer Connelly, Sam Elliott, Nick Nolte

PAMIĘĆ ABSOLUTNA
(1990)
wtorek, 11 sierpnia o 22:00

Douglasa Quaida nawiedza powracający sen o podróży na Marsa. Mając nadzieję, że dowie się o nim czegoś więcej wykupuje wakacje w firmie Rekall Inc. zajmującej się wszczepianiem wspomnień. Podczas zabiegu implementacji coś idzie nie tak. Quaid nagle przypomina sobie, że był tajnym agentem walczącym ze złym administratorem Marsa, Cohaagenem. Czy te doświadczenia są prawdziwe… czy może są tylko zaimplantowanymi fantazjami?

Tytuł: Pamięć absolutna (Total Recall)
Reżyser: Paul Verhoeven
Występują: Arnold Schwarzenegger, Rachel Ticotin, Sharon Stone, Ronny Cox

TUNEL
(1996)
poniedziałek, 17 sierpnia o 22:35

Sylvester Stallone wciela się w postać skompromitowanego byłego pracownika służb ratowniczych, który dostał szansę na odkupienie, gdy tunel w Nowym Jorku zaczyna się zapadać. Musi znaleźć drogę do środka i uratować uwięzionych podróżnych zanim skończy się im powietrze.

Tytuł: Tunel (Daylight)
Reżyser: Rob Cohen
Występują: Sylvester Stallone, Amy Brenneman, Viggo Mortensen, Dan Hedaya, Stan Shaw, Jay O

BĘKARTY WOJNY
(2009)
piątek, 21 sierpnia o 22:00

W pierwszym roku okupacji niemieckiej we Francji, Shosanna Dreyfus (Melanie Laurent) jest świadkiem egzekucji swojej rodziny, której dokonuje nazistowski pułkownik Hans Landa (Christoph Waltz). Shosanna ledwo uchodzi z życiem i ucieka do Paryża, gdzie, jako właścicielka i operatorka kina, przyjmuje nową tożsamość.

W innej części Europy porucznik Aldo Raine (Brad Pitt) organizuje grupę żydowsko-amerykańskich żołnierzy, których zadaniem jest dokonywanie szybkich i szokujących akcji odwetowych na nazistach. Do oddziału Raine’a, znanego jako „Bękarty”, dołącza niemiecka aktorka i tajna agentka Bridget von Hammersmark (Diane Kruger), z misją obalenia przywódców Trzeciej Rzeszy.

Losy bohaterów łączą się pod kinowym afiszem, gdzie Shosanna planuje dokonanie własnej zemsty…

Tytuł: Bękarty wojny (Inglourious Basterds)
Reżyser: Quentin Tarantino
Występują: Brad Pitt, Diane Kruger, Eli Roth, Mélanie Laurent, Christoph Waltz, Michael Fassbender

PITCH BLACK
(2000)
piątek, 28 sierpnia o 22:00

Kosmiczny statek pasażerski rozbija się na pustynnej planecie. Garstka ocalałych, wśród których znajduje się zbiegły skazaniec, Riddick (Vin Diesel), zostaje uwięziona na jałowym pustkowiu z trzema palącymi słońcami na niebie.

W poszukiwaniu schronienia i wody, rozbitkowie łączą siły i odkrywają, że noc przynosi ze sobą roje gigantycznych, mięsożernych potworów, które odstraszyć może jedynie światło. Jeśli chcą wyjść z tego z życiem, Riddick i pasażerowie muszą sobie wzajemnie zaufać.

Tytuł: Pitch Black
Reżyser: David Twohy
Występują: Radha Mitchell, Cole Hauser, Vin Diesel, Keith David

„MIESIĄC MEGAHITÓW” W SIERPNIU NA AMC, M.IN.

AIR AMERICA                                        01.08.2020 22:00
NAGI INSTYNKT                                           04.08.2020 22:00
HULK                                                    05.08.2020 19:20
PAMIĘĆ ABSOLUTNA                                     11.08.2020 22:00
TUNEL                                                     17.08.2020 22:35
BĘKARTY WOJNY                                     21.08.2020 22:00
PITCH BLACK                                        28.08.2020 22:00

O AMC (Polska)
AMC to dział biznesowy grupy AMC Networks International, który udostępnia ulubione filmy wszystkich gatunków oraz uznane produkcje własne. AMC stworzyło w ciągu ostatniej dekady wielokrotnie nagradzane seriale, które zmieniły sposób opowiadania historii i podejście do gatunku. Obok szerokiej dystrybucji w Ameryce Północnej, kanał AMC dostępny jest w ponad 125 krajach na całym świecie.

O AMC Networks International – UK
AMC Networks International – UK (AMCNI – UK) zajmuje się dystrybucją programów telewizyjnych na terenie Wielkiej Brytanii i innych krajów w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce („EMEA”) oraz zarządza portfolio 10 kanałów, w tym AMC, SundanceTV, Eva i Eva+.
AMCNI – UK prowadzi również szereg spółek joint venture oraz zarządza kanałami w regionie EMEA, w tym kanałem Outdoor Channel, jak również portfolio siedmiu kanałów rozrywkowych razem z CBS Studios, w tym CBS Justice, CBS Action, CBS Drama, CBS Europa, CBS Reality, CBS Reality +1, Horror Channel i Horror Channel +1.
AMCNI – UK jest jednostką biznesową AMC Networks International, wiodącego producenta i dystrybutora kanałów telewizyjnych docierających do abonentów w ponad 130 krajach i terytoriachi obejmujących szereg gatunków, w tym filmy i seriale, styl życia, rozrywkę, sport, programy dziecięce i reportaże. AMCNI jest globalnym oddziałem AMC Networks. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.amcnetworksinternational.com.

AMC Studios
AMC Studios odpowiada za produkcję i dystrybucję projektów spółki AMC Networks Inc. Pierwszą produkcją AMC Studios była seria „The Walking Dead”, która zanotowała najwyższą oglądalność w historii amerykańskiej telewizji kablowej, a od sześciu sezonów znajduje się na pierwszym miejscu najchętniej oglądanych programów wśród widzów w wieku 18-49. Od tego czasu AMC Studios wyprodukowało szereg uznanych przez krytyków i wyróżnionych nagrodami serii m.in. „Fear the Walking Dead”, „Terror”, „Dietland”, „Krainę bezprawia”, a ponadto „Lodge 49” i „NOS4A2”, a także serie dokumentalne: „Ride with Norman Reedus”, „Robert Kirkman: Nieznana historia komiksu” przedstawiająca historię, wydarzenia i sylwetki osób, które na zawsze zmieniły świat komiksu oraz „James Cameron: historia science fiction”, autorstwa uznanego twórcy wielu kultowych produkcji science fiction. AMC Studios wyprodukowało ponadto dla SundanceTV serial „Rectify” nagrodzony Peabody Award, serię „Hap i Leonard”, a także seriale dokumentalne „Cold Blooded: The Clutter Family Murders” i „The Jonestown Massacre”.

Hulk
Hulk

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.