czuwaj_kadr-z-filmu
Ela Prochowicz
20/05/2018

Premiera: Czuwaj!

Robert Gliński, dwukrotny laureat Złotych Lwów Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, zaprasza widzów na wyprawę do jądra współczesnej młodzieżowej ciemności – „Czuwaj”.

Robert Gliński, dwukrotny laureat Złotych Lwów Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, zaprasza widzów na wyprawę do jądra współczesnej młodzieżowej ciemności – „Czuwaj”. Produkcja wejdzie na ekrany kin 8 czerwca.

Thriller rozgrywający się w świecie nastolatków ery internetu i mediów społecznościowych.

Dwie grupy młodzieży z odmiennych światów, reprezentujące dwa różne systemy wartości zostają postawione naprzeciw siebie na skutek ryzykownej decyzji dorosłych. To co miało być lekcją odpowiedzialności i tolerancji przeradza się w twardą walkę o przywództwo. Z jednej strony wiara w szlachetne ideały, a z drugiej brutalne prawo silniejszego.

Relacje między młodymi ludźmi stają się napięte; odizolowani od zewnętrznego świata, ujawniają swoje prawdziwe, szokujące oblicza.

W rolach głównych zobaczymy młode pokolenie aktorów – Mateusza Więcławka, Macieja Musiałowskiego, Jakuba Zająca, Michała Włodarczyka oraz Magdalenę Wieczorek, a także dobrze znanych Leszka Lichotę, Zbigniewa Zamachowskiego i Artura Barcisia.

To kolejny krok po „Sali samobójców” na drodze w poszukiwaniu prawdy o tym, co dziś kieruje wyborami młodych. Współczesna próba postawienia dramatycznych pytań w duchu słynnego „Władcy much”, którego bohaterowie stoją już u progu dorosłości.

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films

czuwaj_kadr-z-filmu
czuwaj_kadr-z-filmu

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 21/05/2018 08:16

    CytujSkomentuj

    Sala samobójców – miazga. Jeśli to jest podobne (a ktoś nie widział Sali) to trzeba obejrzeć. Salę oglądałam z synem, wówczas 16-letnim. Wstrząsnęło nim, choć mówi że wiele rzeczy znał ze słyszenia i że to „norma”… Straszne.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.