BBC-FIRTS
Karol Pisarski
17/02/2020

Serialowy zawrót główy

Co szczególnie poleca kanał BBC Lifestyle w tematyce seriali na najbliższy miesiąc? Oto najciekawsze propozycje!

Milczący świadek

Od czwartku 26 marca, godz. 22:30

Sezon 23 (10 odcinków)

Przed błyskotliwą patolog dr Nikki Alexander i jej zespołem z centrum badawczego Lyell Centre pięć kolejnych spraw śledczych do rozwiązania.

Ciało zamurowane w betonowym słupie, zestrzelony samolot, błąd w badaniach naukowych – w sprawach, którymi zajmują się eksperci z Lyell Centre nie ma prostych odpowiedzi. Kolejne dowody wykluczają początkowe hipotezy, a Nikki i jej zespół muszą dołożyć wszelkich starań, by wreszcie odkryć prawdę.

Brexit

Czwartek 19 marca, godz. 22:30

Kulisy kampanii brexitowej przedstawione z obu stron – zwolenników wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej oraz działaczy opowiadających się za pozostaniem w UE. Twórcy tego dramatu politycznego ukazują, jak od 2016 roku idea opuszczenia UE ewoluowała i jakie mechanizmy gry politycznej zastosowano, by osiągnąć cel, którego wynikiem była jedna z najbardziej kontrowersyjnych decyzji w histroii nie tylko Wielkiej Brytanii, lecz także całego świata. Podczas walki o zyskanie poparcia brytyjskiego społeczeństwa wszystkie środki dozwolone. Wiadomo, kto wygrał, lecz nie każdy wie, w jaki sposób.

W roli Dominica Cummingsa, bezwzględnego
i podstępnego stratega kampanii na rzeczy wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, świetny Benedict Cumberbatch („Sherlock”, „The Avengers”).

Z Lark Rise do Candleford

Od wtorku 24 marca, godz. 22:30

Sezon 1 (10 odcinków)

Sympatyczny, ciepły i sentymentalny serial, którego akcja rozgrywa się pod koniec XIX wieku na angielskiej prowincji. Młoda Laura (w tej roli zdolna Olivia Hallinan) dostaje pracę na poczcie i przeprowadza się z rodzinnej wioski Lark Rise do pobliskiego miasteczka. Przyglądamy się, jak w Candleford rozpoczyna nowe życie i zmaga z innymi problemami. Obserwujemy też codzienność dwóch różniących się od siebie społeczności z punktu widzenia młodej kobiety.

Rodzina Durrellów

Od niedzieli 15 marca, godz. 17:30

Sezon 4 (6 odcinków)

Kolejna seria spotkań z nieco ekscentryczną rodziną Durrelów mieszkającą na malowniczej greckiej wyspie Korfu. Luisa jest cały czas zajęta od kiedy otworzyła pensjonat. Chociaż jedynym gościem jest na razie kuzyn Basil, gospodyni się nie poddaje. Jej dzieci są coraz bardziej samodzielne, cieszy ją więc nowe zajęcie. Larry, najstarszy syn, wyprowadza się z domu, by spokojnie pisać książkę i cieszyć się przyjemnościami życia oraz związkiem z dwoma tancerkami. Lesslie oddaje się pracy i marzy o założeniu rodziny. Tymczasem Gerry przygląda się zwierzętom z coraz bardziej naukowym zacięciem i planuje stworzyć własne zoo. Margo także chce być bardziej niezależna i postanawia otworzyć salon piękności.

BBC-FIRTS
BBC-FIRTS

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. klara-89 21/02/2020 21:28

    CytujSkomentuj

    Jestem fanką produkcji BBC, zwłaszcza fabularyzowanych dokumentów, trzeba im przyznać, że robią to dobrze i wyznaczają standardy, wysoko ustawiają poprzeczkę!

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.