Mr. Vintage
Mr. Vintage
10/12/2010

Granat i szary

Od kilku tygodni szukałem ciepłego szalika o grubym splocie w kolorze szarym ale nic godnego uwagi nie znalazłem lub cena okazywała się nie adekwatna do jakości. Np. w Zarze przymierzałem ładny szal ale cena 99 zł za 100% akrylu to pomyłka.

W katalogu Cottonfielda, z którego pokazywałem ostatnio kilka zdjęć upatrzyłem sobie szary, grubaśny szal i podczas wczorajszej wizyty w Warszawie postanowiłem mu się przyjrzeć. Szal nie wyglądał tak dobrze jak w katalogu, ale mimo wszystko podobał mi się. Odstraszałe nieco cena - 199 zł, choć jakościowo był niezły; skład: 80% wełna, 20% akryl. Zajrzałem jeszcze na drugą stronę Brackiej do Tatuum - marki którą lubię od wielu lat i tam znalazłem to, czego szukałem. Bardzo ciepły i długi szal o splocie warkoczowym. Jakość (80% wełna i 20% nylon) i cena (90zł) były w dobrej relacji, więc nawet się nie zastanawiałem.

Jak wracałem na dworzec, zajrzałem jeszcze do Reserved i prawie identyczy szal mają tam w cenie 80 zł, ale skład to znowu 100% akryl. Od kilku lat wyraźnie widać koszmarny spadek jakości dzianin, jakie wiele marek wybiera na dodatki takie jak szaliki, czapki, rękawiczki a także swetry. Nawet Camel Active coraz częściej ma w swoich kolekcjach mieszanki typu 50% wełna/50% akryl.

Dzisiaj zestaw oparty na dwóch kolorach: granat (kurtka i buty) i szary (szal i spodnie). Przy okazji pokazuję zbliżenie na długość spodni - to tak w nawiązaniu do ostatniego tematu. Te spodnie mają dość wąską nogawkę, więc dolna krawędź spodni kończy się mniej więcej na dolnej krawędzi kostki. Buty Bagatt, które farbowałem spisują się bardzo dobrze, nie tracą koloru, nie brudzą nogawek spodni.


Kurtka - Confeccones Claro (secondhand)
Spodnie - Camel Active
Szalik - Tatuum
Buty - Bagatt

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.