Mr. Vintage
Mr. Vintage
29/11/2011

Inspiracje kolorystyczne są wszędzie

W dzisiejszym wpisie chciałbym powrócić do kolorów i pokażę narzędzie ułatwiające szukanie ciekawych połączeń kolorystycznych będących wynikiem naszej fantazji lub odwzorowaniem zdjęć, obrazów, grafik, które pod względem kolorystycznym wydają się nam interesujące. Oczywiście narzędzie to jest raczej wirtualną zabawą, które nie zastąpi łączenia tkanin, dzianin i kolorów „w realu”, ale po kilku dniach korzystania z tego narzędzia, stwierdzam, że jest to wciągające i inspirujące.

Gorąco polecam portal ColourLovers.com, na który trafiłem kilka miesięcy temu, ale jeszcze wtedy nie sądziłem, że może być on przydatny również w kwestiach związanych z modą. Wydawało mi się, że to świetny portal dla grafików, projektantów wnętrz, architektów - wszystkich tych, którzy „pracują kolorami”. Ale przecież moda także opiera się na kolorach i czerpie inspiracje z tych samych elementów, co architektura i design.

Portal ColourLovers.com odkryłem na nowo kilkanaście dni temu i nadal jeszcze nie odkryłem wszystkich jego możliwości. W skrócie można napisać, że jest to ogromna baza inspiracji kolorystycznych oraz narzędzia pozwalające na tworzenie własnych kolorów, palet kolorystycznych, wzorów itp.

Na chwilę obecną gorąco polecam aplikację PHOTOCOPA, którą znajdziemy w zakładce Tools. Aby z niej korzystać należy najpierw założyć bezpłatne konto na portalu. Aplikacja ta pozwala na tworzenie palet kolorystycznych na podstawie wgranych plików graficznych (zdjęcia, grafiki itp.). Pliki można wgrać z dysku lub podając adres URL. W poście o kolorach zachęcałem do szukania ciekawych połączeń kolorystycznych wszędzie wokół siebie - ciekawe zdjęcia, obrazy ulubionych artystów, okładki płyt, logotypy, opakowania produktów – wszystko to może zawierać ciekawe połączenia kolorów, które można wykorzystać w łączeniu poszczególnych części garderoby.

Wgrywając zdjęcie otrzymamy po prawej stronie zbiór kolorów, które program samodzielnie „wykrywa” w naszym pliku:Z kwadracików tych możemy stworzyć własną paletę składającą się z kilku kolorów. Kolory można układać w dowolnej kolejności, można je kasować, zamieniać itd. Ułożoną paletę można oczywiście zapisać na własnym koncie.

Poniżej przedstawiam efekt mojej zabawy kolorami, gdzie inspiracją był obraz Edwarda Dwurnika „Bitwa pod Grunwaldem” oraz okładka płyty Pink Floyd „Division bell”. Tutaj akurat mamy dość stonowane łączenia kolorów, ale obrazy Picasso czy Warhola mogą dostarczyć naprawdę odważnych inspiracji do wykorzystania w codziennym ubiorze. Udanej zabawy!Marynarka Tom Rusborg, kamizelka Hifiger Denim, koszula Polo Ralph Lauren, spodnie Hiltl, sweter Lacoste, szalik Tom Rusborg, skarpety Polo Ralph Lauren.
Kurtka Peuterey, sweter Tom Rusborg, czapka Napapijri, szalik Tom Rusborg, spodnie Mason’s, koszula Hugo Boss, buty Timberland, skarpety Polo Ralph Lauren, pasek Strellson.

Źródło zdjęć: karnet.krakow.pl, globalgallery.com.au
Zdjęcia produktów pochodzą ze sklepu internetowego hirmer.com

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.