Mr. Vintage
Mr. Vintage
21/04/2011

Jeansy pasują do wszystkiego?

Spodnie jeansowe to bez wątpienia najpopularniejszy rodzaj spodni noszony przez polskich mężczyzn. Powszechna jest opinia, że "jeansy pasują do wszystkiego i są najbardziej uniwersalne spośród wszystkich spodni". Czy faktycznie tak jest?

Osobiście lubię jeansy ale w ostatnich 2 latach odszedłem od nich na rzecz innych materiałów a także innych fasonów (np. chinosy). Nie oznacza to, że jeansy całkowicie odrzuciłem, lecz nie zakładam ich już tak często.

Modę codzienną (casualową) trudno sobie obecnie wyobrazić bez jeansów, praktycznie każda ogólnodostępna marka i każdy większy dom mody ma w każdej kolekcji co najmniej kilka modeli spodni z denimu. Od wielu lat obserwujemy także mocne wejście jeansu o półkę wyżej w hierarchii elegancji mody męskiej. Jeansy zakładane do klasycznych marynarek też już są powszechne, ale czy zawsze wyglądają dobrze?

Osobiście uważam, że połączenie jeansów z elegancką marynarką jest dużym kontrastem i rzadko takie połączenie wypada dobrze, choć zdarzają się wyjątki. Jak trudno jest uzyskać dobre połączenie "jeansy + klasyczna marynarka" mogą świadczyć zdjęcia z eventu po ostatnim pokazie kolekcji Dawida Wolińskiego (19.04.2011). Panowie jakby się umówili i grupowo przyodziali klasyczne marynarki w zestawie z jeansami.

Pierwszy przykład to Paweł Pigoń (mąż Anny Korcz), który klasyczną, czarną, wełnianą marynarkę skomponował z jasnymi jeansami, które w dodatku są za długie. Gdyby marynarka była np. granatowa i była wykonana z matowej bawełny, a zamiast czarnego t-shirtu była biała koszula, to takie połączenie mogłoby się wybronić i potwierdzić mit, że "jeansy pasują do wszystkiego".Kolejny przykład to Wojciech Fibak, który jeansy połączył z klasyczną klubową marynarką w kolorze granatowym. Pomijając fakt, że spodnie są za długie dobre 4-5 cm, to w mojej opinii faktura i kolor obu tkanin nie "gra ze sobą". Połączenie to jest dużo lepsze niż to powyżej, ale i tak uważam, że nie prezentuje się dobrze.Ostatni przykład to Mariusz Czerkawski, który według mnie jest jednym z najlepiej ubranych Polaków, ale tym razem połączenie marynarki widocznej na zdjęciu z ciemnymi jeansami wypadło kiepsko.

Źródło zdjęć: www.plotek.pl

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.