Mr. Vintage
Mr. Vintage
22/11/2010

Loro Piana na 2,5 guzika

Podsumowując testy generatora pary Tefal, pisałem o tym, że podjąłem się samodzielnej "przeróbki" marynarki Loro Piana. Obiecywałem pokazać efekt końcowy i dzisiaj spełniam obietnicę. W oryginale marynarka posiadała 3 guziki, co nie za bardzo mi się podobało. Postanowiłem zaprasować klapy na tzw. 2,5 guzika. Górny guzik i dziurka oczywiście pozostały, ale "chowają" się przy krawędzi. Klapy poszerzyły się nieco i wydłużyły. Moim zdaniem aktualne proporcje są dużo lepsze niż w oryginale.

Zestaw oparty jest na kolorze granatowym (marynarka, krata na koszuli, skarpety), czerwonym (spodnie, poszetka) i brązowym (buty, pasek). Czerwone sztruksy Oscara Jacobsona upolowałem w ulubionym secondhandzie. Kupiłem je za grosze, bo miały poplamione nogawki. Zaryzykowałem, kupiłem i wyprałem. Plamy bez problemu zniknęły. Spodnie były sporo za duże, w pasie zwężałem je ok. 6 cm, zwężane były także nogawki (na dole było 23 cm, jest 19 cm).

Nigdy nie zdecydowałem się na zakup butów z drugiej ręki, ale takie okazji nie mogłem się oprzeć - zamszowe mokasyny legendarnej szwajcarskiej marki Bally. Stan bardzo dobry, bez wyraźnych śladów używania. W Polsce takie buty kosztują ok. 1500 zł. Skórzana podeszwa, ręcznie szyte, bardzo lekkie i wygodne. Założyłem je w pracy na 2-3 gdziny i muszę przyznać, że tak wygodnych butów nigdy nie miałem na nogach. Buty założyłem tylko do zdjęć a przed użytkowaniem chcę je poddać drobnej renowacji ale wcześniej oddam je do sterylizacji. Coraz więcej zakladów szewskich świadczy taką usługę, pozwala ona na usunięcie 99,5% bakterii z butów.


Marynarka - Loro Piana (secondhand)
Koszula - Banana Republic
Spodnie - Oscar Jacobson (secondhand)
Pasek - Mephisto
Poszetka - szyta na zamówienie
Buty - Bally (secondhand)

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.