Mr. Vintage
Mr. Vintage
20/10/2010

Marynarka na kurtkę

Mam w swojej szafie bardzo fajną marynarkę tweedową marki Camel Active, jednak od pewnego czasu wydaje mi się, że jest zbyt obszerna i nie noszę jej zbyt często. Boję się ją oddawać do krawca, ponieważ ubrania tej marki są trudne do przerabiania ze względu na stosowane techniki szycia – stosowane są głównie podwójne i potrójne szwy i nietypowe nici, przez co praktycznie nie udaje się uzyskać dobrego efektu wizualnego takiej przeróbki. Kilka dni temu wpadłem na pomysł, że ową marynarkę wykorzystam jako kurtkę. Pod spód założyłem kurtkę Benettona, która jest cienka i ma fason dopasowany. Efekt moim zdaniem wyszedł całkiem ciekawy a marynarka dzięki temu nie wygląda na zbyt obszerną.

Mam słabość do spodni w oryginalnych kolorach, tym razem są to żółte sztruksy. Dodatki nawiązują kolorystycznie do marynarki i kurtki: brązowe buty, rękawiczki, torba i szalik oraz poszetka w granatowe prążki. Jak teraz patrzę na zdjęcia, to wydaje mi się, że ciemniejsza poszetka wyglądałaby lepiej. Pochwalę się również, że ten egzemplarz uszyłem własnymi rękami. Biorąc pod uwagę fakt, że ostatni raz igłę i nici miałem w rękach na zajęciach ZTP (dla młodszych Czytelników: Zajęcia Praktyczno-Technicze) w podstawówce, to efekt końcowy wyszedł naprawdę dobry.

Buty, to klasyczne i proste oficerki, które kupiłem w zeszłym roku w internetowym outlecie marki Mango (przecena ze 120 euro na 20 euro). Cholewa kończy się ok. 10 cm poniżej kolana, więc są to wysokie buty, ale jakoś nie mam odwagi nosić ich ze spodniami wpuszczonymi w środek.

Marynarka - Camel Active
Kurtka - Benetton
Spodnie - Camel Active
Torba - Camel Active
Szalik - Lantier/Vistula
Rękawiczki - Calamar
Buty - Homini Emerito

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.