Mr. Vintage
Mr. Vintage
15/01/2012

Pitti Uomo – włoskie inspiracje

Wczoraj, we włoskiej Florencji zakończyły się największe i najbardziej prestiżowe targi mody męskiej na świecie - Pitti Immagine Uomo. Impreza ta odbywa się dwa razy w roku przyciągając ogromne ilości ludzi ze świata mody męskiej. Od kilku sezonów miejsce w którym odbywają się targi upodobali sobie fotografowie mody ulicznej. Okazja do sfotografowania takiej liczby świetnie ubranych mężczyzn chyba nie zdarza się w żadnym innym miejscu na świecie. Relacje z tego, co dzieje się przed budynkami targów coraz częściej przyciągają większą uwagę niż to, co prezentuje się "w środku". Bardziej pasowałoby tutaj określenie "festiwal mody" niż "targi mody" :)

Poniżej prezentuję tylko część ogromnej ilości inspiracji jaką można znaleźć na zdjęciach z Pitti Uomo - polecam szczególnie portal gq.com, style.com i blogi takie jak Street FSN, Sartorialist, Face Hunter.

Po lewej chyba najczęściej fotografowany facet podczas Pitti Uomo - Lino Ieluzzi, właściciel mediolańskiego salonu Al Bazar:A to drugi w kolejności powodzenia u fotografów ulicznych - Nick Wooster, konsultant domu handlowego Park&Bond, wcześniej przez wiele lat dyrektor kolekcji męskich w Bergdorf Goodman i Neiman Marcus:Koszule jeansowe i marynarki z połyskliwej tkaniny - tego było sporo na zdjęciach z Pitti Uomo:
Piękny kardigan i krawat w kolorze zieleni butelkowej:


Panowie z AS Castel Rigone - drużyny piłkarskiej z włoskiej Serie D (4 liga), której właścicielem i sponsorem jest Brunello Cucinelli. Zawodnicy oczywiście ubrani w kolekcję tej marki:


"Starsi panowie, starsi panowie, starsi panowie dwaj. Już szron na głowie już nie to zdrowie a w sercu ciągle maj":Szarość, szarość, szarość:


I znowu kurto-marynarka z połyskliwej tkaniny:


Pikowana kurtko-marynarka:


Piękna marynarka (płaszcz?):


Ale kolor! I świetne okulary:

Kraciaste marynarki - widoczne na wielu zdjęciach z Pitti Uomo:Dwa szaliki? Całkiem ciekawe:


Kolorowe spodnie, nie tylko ja je lubię:


Szalik w grochy - to mi się podoba:


I jeszcze raz pikowana kurtko-marynarka:


Świetny wzór i kolor, no i ta łata:


Źródło zdjęć: style.com, gq.com, streetfsn.blogspot.com

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.