Mr. Vintage
Mr. Vintage
27/02/2011

Trendy kolorystyczne wiosna/lato 2011 cz.1 – Biel

Co prawda pogoda za oknem nie zachęca do pisania o kolekcjach wiosenno-letnich, ale zgodnie z tradycją blogową rozpoczynam subiektywny przegląd głównych trendów kolorystycznych na nadchodzący sezon. Przegląd oparty będzie oczywiście na kolekcjach pokazanych przez najbardziej znane marki na tygodniach mody w czerwcu 2010 r.

Przegląd rozpoczynam od koloru białego, który w mojej opinii zdecydowanie zdominował kolekcje wiosna/lato 2011 pokazane przez największe domy mody. Biel oczywiście jest kolorem, który co roku pojawia się w kolekcjach wiosenno-letnich, jednak ten sezon jest wyjątkowo obfity jeśli chodzi o ten kolor. W mojej opinii, to zdecydowanie trend kolorystyczny nr 1. Praktycznie każda kolekcja męska zaprezentowana na tygodniach mody wiosna/lato 2011 pokazywała biel w jednej z głównych ról.

Biel pojawia się nie tylko w postaci pojedynczych sztuk jak spodnie, koszula czy marynarka, ale bardzo wiele marek lansuje trend "cały biały", czyli kompletny zestaw tylko w tym jednym kolorze. Białe garnitury, marynarki, swetry, koszule, spodnie a nawet buty - wszystko to widać na poniższych zdjęciach.

Osobiście mam ogromną słabość do białych koszul i t-shirtów, ale na "total look" w kolorze bieli nigdy się nie odważę. Nie ten klimat, nie ta cera, nie to otoczenie...
Podsumowując, trend wyjątkowo mocny, ale nie sądzę by w Polsce był widoczny.


Góra od lewej: Corneliani, Dolce&Gabbana, Bottega Venetta
Dół od lewej: Hermes, Junya Watanabe, Louis Vuitton

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.