Mr. Vintage
Mr. Vintage
02/03/2011

Trendy kolorystyczne wiosna/lato 2011 cz.2 – Niebieski

Dzisiaj druga cześć mojego subiektywnego przeglądu trendów kolorystycznych na sezon wiosna/lato 2011 w oparciu o kolekcje pokazane na tygodniach mody w Mediolanie i Paryżu.

O kolorze białym pisałem, że był bardzo mocno widoczny na wspomnianych pokazach, ale w mojej opinii nie będzie widoczny na polskich ulicach. Dzisiaj kolor niebieski, który już znacznie lepiej komponuje się z dość bladą cerą mężczyzn z naszej części Europy i zapewne będzie bardziej widoczny w kolekcjach dostępnych w polskich sklepach.

Niebieski, podobnie jak biel jest niemal standardem w kolekcjach wiosna/lato, jednak w tym roku jest go wyjątkowo dużo. Odcienie niebieskiego mieszczą się w szerokim przedziale: od klasycznego błękitu, przez odcienie morskie, turkusy, indygo aż do klasycznego granatu. W tym roku są to raczej chłodne tonacje niebieskiego, nie są tak pudrowe jak np. w zeszłym roku, gdy opisywałem je w temacie Miami Vice.

Jak widać na poniższych zdjęciach, styliści chętnie proponują monochromatyczne zestawy oparte na 2-3 odcieniach niebieskiego. Oczywiście poza takimi połączeniami niebieski dobrze komponuje się z bielą (te ciemniejsze odcienie), z beżem i szaroścami (jasne błękity), z czerwienią i zielenią (ciemne granaty). Każdy znajdzie coś dla siebie.

Na koniec jeszcze trochę prywaty. Z przyjemnością zawiadamiam, że blog "Mr.Vintage - rzeczowo o modzie męskiej" został nominowany do plebiscytu Modne Kreacje 2011 w kategorii Blog Modowy. Cały plebiscyt obejmuje także 6 innych kategorii. Cieszę się, że blog przebił się przez ogromną konkurencję ze strony blogów o modzie damskiej i został dostrzeżony przez Jury. Dodam jeszcze, że wśród 10 nominowanych do tej kategorii jest także blog Macaroni Tomato, więc moda męska zaczyna być coraz bardziej dostrzegana. Finał tego konkursu będzie miał miejsce podczas tegorocznego Wasaw Fashion Street. Producentem jednego i drugiego wydarzenia jest Dorota Wróblewska.
Konkurencja w mojej kategorii jest naprawdę mocna, wiele z tych blogów sam czytam z przyjemnością. Jeśli uważacie, że zasłużyłem, to zapraszam do głosowania, będę wdzięczny na każdy głos. Głosowanie internautów trwa do 31 maja 2011 (codziennie można oddać jeden głos), następnie 3 blogi z największą liczbą głosów przechodzą do finału, gdzie zwycięzcę wybierze Jury.

Link do głosowania: kliknij


Góra od lewej: Canali, D&G, Dunhill
Dół od lewej: Calvin Klein, Ermenegildo Zegna, Prada
Źródło zdjęc: gq.com

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.